Ajax komt dit seizoen midweeks niet meer in actie, maar op de buitenlandse velden komen er nog volop oud-spelers van de club in actie. In landen als Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk rolt de bal maar door. Volg de oud-spelers van Ajax deze week hier en praat mee!
Woensdag 13 mei
In de Spaanse competitie hoopt het Sevilla van Nemanja Gudelj opnieuw goede zaken te doen in de strijd tegen degradatie. Sevilla staat nu dertiende, maar heeft slechts één punt meer dan nummer achttien Girona. Voor Sevilla wacht woensdagavond een uitduel bij het Villarreal van Georges Mikautadze.
FC Barcelona komt woensdagavond ook in actie. De landskampioen van Spanje gaat op bezoek bij Deportivo Alavés, dat de punten hard nodig heeft in de strijd tegen degradatie. Oud-Ajacied Frenkie de Jong is buiten de selectie van FC Barcelona gelaten.
Ook in Engeland wordt gevoetbald. Daar speelt het Crystal Palace van Borna Sosa, momenteel geblesseerd, een uitduel bij Manchester City. Waar de thuisploeg nog altijd hoopt op de landstitel, is Crystal Palace al veilig en kan het zich eigenlijk al gaan voorbereiden op de komende Conference League-finale.
In Italië kan Kenneth Taylor woensdagavond zijn eerste prijs pakken als speler van Lazio. De Romeinse club speelt woensdagavond de finale van de Coppa Italia tegen Inter. Bij Inter is Cristian Chivu de trainer. Hij wist eerder al kampioen te worden met de club uit Milaan.
Ook in Turkije staat een belangrijke wedstrijd op het programma. Trabzonspor, de club van André Onana, speelt de halve finale van het Turkse bekertoernooi. Om de finale te bereiken, moet Genclerbirligi verslagen worden.
Dinsdag 12 mei
Op de buitenlandse velden kwamen dinsdagavond weer een aantal oud-Ajacieden in actie. In La Liga nam Real Betis met Antony het in eigen huis op tegen Elche. Bij een overwinning zou de ploeg van Manuel Pellegrini zeker zijn van het behalen van Champions League-voetbal en met de Braziliaan in de basis kwam die zege er: 2-1.
Oud-Ajacied Raúl Moro ontving Atlético Madrid op dinsdagavond. De ploeg van trainer Alessio Lisci kon bij een overwinning naar de zevende plaats stijgen en die positie zou uiteindelijk kwalificatie voor de Conference League betekenen. Moro stond in de basis, maar trof met zijn Osasuna een te sterke tegenstander. Atlético Madrid wist met 1-2 te winnen.
Als laatst speelde Sontje Hansen met Middlesbrough een uitwedstrijd tegen Southampton. De ploeg van Hansen verloor met 2-1 van Southampton, en speelt daardoor nog één jaar in de Championship. In die finale zal er afgerekend moeten worden met Hull City, dat zijn finaleplek maandagavond veiligstelde door te winnen van Millwall.



































Plaats reactie