'Ajax heeft geen ambities om stadion te kopen'

door Thijs Zwagerman 16

'Ajax heeft geen ambities om stadion te kopen'

door Thijs Zwagerman 16

Laatst geüpdatet

Tom Knipping, journalist van Voetbal International, denkt dat Ajax geen ambities meer heeft om de Johan Cruijff ArenA te kopen. Momenteel zijn de Amsterdammers voor dertien procent eigenaar van het stadion en daar ziet Knipping in ieder geval op korte termijn geen verandering in komen.

Naast van Ajax is de Johan Cruijff ArenA voor 48 procent eigendom van de Gemeente Amsterdam, terwijl een groep investeerders voor de overige 39 procent eigenaar van de Johan Cruijff ArenA is. Volgens Knipping zal Ajax mede daardoor moeilijk kunnen uitgroeien tot 'Het Bayern München van Nederland'. ‘Er wordt vaak gezegd dat Ajax het Bayern München van Nederland wordt. Maar Bayern heeft, toen ze genoeg geld op de rekening hadden, het stadion gekocht. Toen zijn ze heel snel de hypotheek gaan aflossen, waardoor ze nu bijna geen maandlasten meer kwijt zijn aan het stadion. Alles wat er daarnaast in het stadion van Bayern wordt verdiend, gaat ook naar Bayern toe.’

Bij Ajax is dit dus lang niet het geval, al hadden de Amsterdammers deze mogelijkheid wel. ‘Ajax had het stadion kunnen kopen. Daar hebben ze over nagedacht, maar uiteindelijk hebben ze dat dus toch niet gedaan. Er stond genoeg geld op de rekening, maar dat hebben ze in de spelersgroep gestopt. Daaruit concludeer ik dat Ajax geen ambities meer heeft om het stadion te kopen. Toch blijkt uit allerlei rapporten dat clubs die wel eigenaar van hun stadion zijn meer mogelijkheden hebben om te groeien. Wat dat betreft zou het dus een logische ontwikkeling zijn’, besluit Knipping.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.