Theo Janssen is diep onder de indruk van Mika Godts, zo maakt hij duidelijk bij NOS Studio Voetbal. De Belg maakte twee doelpunten tegen PEC Zwolle (3-1), maar buiten dat toonde hij ook creativiteit. Verder komt Arno Vermeulen te spreken over de transferperiode van Ajax en wordt er gesproken over Kasper Dolberg en Wout Weghorst.
Janssen begint over Godts. 'Het was volgens mij zijn eerste basisplek. Dat is wel vreemd, want het is de meest creatieve speler bij Ajax. Het is een jongen die heel doelgericht is, creatief is en iemand die makkelijk wegdraait. Hij heeft alles waar Ajax voor staat', is hij van mening.
'Natuurlijk is hij soms ook nog een beetje wisselvallig, maar die jongen speelt bijna niet. Dan halen ze spelers voor tien miljoen en die zijn echt niet beter dan dat hij is. Dus ik hoop dat Heitinga dat heeft gezien en dat hij hem lekker laat staan.' De oud-Ajacied is van mening dat Godts de enige speler is bij Ajax die wat extra's heeft.
Verder zag Janssen dat Ajax een zeer moeizame tweede helft speelde. 'Ik hoop dat dit de ondergrens is voor Ajax, want anders gaan ze nog heel veel wedstrijden verliezen. Ze hebben moeite in de omschakeling. Als de intensiteit een beetje hoog is, dan zie je dat ze wegzakken. Woensdag spelen ze tegen Inter... Nou, ik ben er bang voor. Ik denk dat het een pijnlijke dag kan worden, terwijl Inter ook heel matig speelt. Ajax is echt niet goed, ze spelen echt heel belabberd.'
Tekst gaat verder onder de foto.
Vermeulen niet onder de indruk van transferperiode Ajax: 'Godts en Berghuis zijn beter'
Vervolgens komt Vermeulen te spreken over de transferperiode van Ajax. 'Het was toch wel teleurstellend', is hij van mening. 'De aandacht ging vooral uit naar het uitruimen van kleedkamer 2 omdat er geld vrij moest komen. Ze hebben ook een scouting en wel wat geld. Je wil spelers kopen die je onmiddellijk versterken.'
'Itakura is meteen wel een zekerheid achterin, maar van Gloukh en Moro hebben we nog heel weinig gezien. Dan heb je toch 26 miljoen uitgegeven voor twee buitenspelers, terwijl Godts en Berghuis beter zijn. Er zit niet echt een lijn in', constateert hij.
Hij gaat verder: 'Er staat weinig kapitaal op het veld. Allemaal jongens die geen euro meer opbrengen en de aankopen maken tot nu toe ook weinig indruk. Tuurlijk zijn de aankopen jong en nieuw, maar je hebt soms ook wel dat je na twee wedstrijden denkt: wauw. Die wauw-factor hebben we nog niet gezien.'
Van Hooijdonk onder de indruk van Dolberg: 'Denk dat je daar geen buil aan zal vallen'
Tot slot gaat het over Weghorst en Dolberg. Janssen vond dat eerstgenoemde een goede eerste helft speelde tegen PEC Zwolle. 'Weghorst was in de eerste helft balvast en je kon echt wel doorvoetballen met hem. Het is een jongen die sleurt en hard werkt.'
'Dolberg is natuurlijk iets creatiever. Hij kan uit het niets een goal maken. Alleen, het is ook een jongen die nog wel eens een slaapmoment heeft. Het is wel een jongen die je een beetje wakker moet schudden soms. Hij zal er in Nederland niet heel veel meer maken dan in België, want de competities zijn vergelijkbaar', concludeert hij.
Ook Pierre van Hooijdonk, eveneens aanwezig in de studio, heeft een mening over Dolberg. 'Ik vind het een goede spits. Hij is veelzijdig. De indruk die hij bij mij heeft achtergelaten na zijn eerste periode bij Ajax is gewoon heel erg goed, dus ik denk dat je daar geen buil aan zal vallen.'








































Plaats reactie