Nederland gaat tot en met 19 januari in een nieuwe lockdown vanwege de heftige verspreiding van het coronavirus, zo vertelde minister-president Mark Rutte maandagavond. Ook voor de sportsector brengt het gevolgen met zich mee, maar de profsport blijft doorgang vinden, zo schrijft onder meer de NOS.
Het betekent dat ook het betaald voetbal verder blijft gaan zoals het dat nu doet. De Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en de Eredivisie Vrouwen zullen dan ook geen hinder ondervinden van de nieuwe maatregelen die Rutte maandagavond aankondigde. De sporters in die competities hebben immers een A-status bij het NOC*NSF.
Wel richtte Rutte zich nog kort tot mensen die amateursport bedrijven. De jeugd mag door blijven trainen in groepsverband, maar voor volwassenen geldt dat niet. 'Jongeren tot achttien jaar kunnen buiten blijven trainen in teamverband. Vanaf achttien jaar geldt een maximum van tweemensen op anderhalve meter. Geen teamtrainingen, geen wedstrijden en geen competitie', zo klonk Rutte duidelijk.






































Plaats reactie