Robert Eenhoorn geeft aan dat AZ in de toekomst weer juridische stappen gaat ondernemen, mits de club wederom op gelijke hoogte eindigt met de nummer één van de Eredivisie. In maart werd de Nederlandse competitie stopgezet vanwege het coronavirus.
Ajax en AZ eindigde beide op 56 punten, maar de Amsterdammers kenden een beter doelsaldo (+45 tegenover +37). De onderlinge duels wisten de Alkmaarders met 1-0 en 0-2 te winnen. Bij een beëindiging van een Eredivisieseizoen is het doelsaldo leidend, maar daar dacht AZ anders over waardoor zij juridische stappen ondernamen.
‘Vooropgesteld: wij beweren niet dat wij zomaar even kampioen waren geworden', begint Eenhoorn tegenover Voetbal International. 'Ajax had een geweldige selectie en Feyenoord was in opmars, maar natuurlijk zouden wij het weer doen. En geloof me: niemand was verrast dat wij deze stappen ondernamen, want we hebben het de hele tijd over dit soort zaken gehad. Je kan niet altijd gelijk krijgen, maar het heeft ook te maken met de manier waarop beslissingen worden genomen. Als je genegeerd wordt, dan komt de sportman in je naar boven. Dan ga je de strijd aan.’
‘Ik vind dat de KNVB, maar ook de ECV, zich hier nadrukkelijker mee had moeten bemoeien', gaat de algemeen directeur van de Alkmaarse club verder. 'Ajax en AZ hadden samen gebracht kunnen worden en als we er dan niet uit waren gekomen, hadden zij een knoop kunnen doorhakken.’








































Plaats reactie