Ajax verwacht Amin Younes woensdag terug in Amsterdam. Dat meldt Ajax-watcher Mike Verweij van De Telegraaf woensdagochtend via Twitter.
Het is nog niet bekend of de buitenspeler direct aansluit bij de groep of dat er eerst een gesprek moet plaatsvinden met de clubleiding. Younes stond op de drempel van een directe overgang naar Napoli, maar wegens privéredenen wil de Duitser pas in de zomer een transfer maken.
In dat geval is Younes transfervrij en verdient Ajax geen geld aan hem. Was hij deze transferperiode vertrokken, had Ajax een transfersom van vijf miljoen euro geïncasseerd. Het contract van Younes loopt na dit seizoen af. Waar Ajax van mening is een optie te hebben om deze met een jaar te verlengen, is daar volgens het kamp-Younes geen sprake van. Verweij spreekt van een optie bij een bepaald aantal gespeelde wedstrijden of een wederzijdse optie.
Update - 14.15 uur (31 januari 2018)
De reden van het afketsen van de transfer van Amin Younes naar Napoli is ook voor Ajax nog onduidelijk. De zaakwaarnemer van de Duitser, Nicola Innocentin, liet weten dat zijn cliënt vanwege privéomstandigheden pas in de zomer naar Napoli wil. In zulke gevallen wordt vaak aan iets ernstigs gedacht, maar volgens Ajax is daar geen sprake van, zo meldt de NOS.
Inmiddels is Younes weer terug in Amsterdam, maar volop reageren wil Ajax nog niet. Dat wil de Amsterdamse club pas als de transfermarkt gesloten is. Wanneer Younes bij Ajax blijft, komt er een gesprek met Ajax-trainer Erik ten Hag. De oefenmeester zal dan aangeven wat hij met de buitenspeler van plan is voor de rest van het seizoen.
Update II - 19.40 uur (31 januari 2018)
Ajax heeft in een officiële verklaring laten weten dat Amin Younes het seizoen afmaakt bij Ajax. De buitenspeler kreeg van de club toestemming zijn transfer naar Napoli af te ronden, maar zag hier wegens persoonlijke omstandigheden van af. Ajax laat weten dat de Duitser met Marc Overmars en Erik ten Hag een goed gesprek heeft gevoerd, waarin van beide kanten het vertrouwen naar elkaar is uitgesproken.
Overmars: 'Amin vond het uiteindelijk voor zichzelf beter om bij Ajax te blijven en van ons hoefde hij bovendien niet weg. Wij kunnen hem goed gebruiken en zijn dan ook blij met deze beslissing. Het streven is om op alle posities een dubbele bezetting te hebben. Dat is nu het geval en daarom kan ik mij vinden in deze wending.'
Update III - 13.35 uur (2 februari 2018)
Amin Younes heeft vrijdag voor het eerst sinds zijn transfersoap weer meegetraind bij Ajax, zo meldt de Amsterdamse club via Ajax.nl. De Duitse aanvaller stond op de drempel van een overgang naar Napoli, maar op het laatste moment ging deze transfer niet door. Officieel vanwege privéomstandigheden, maar her en der zijn andere geluiden te horen. Verder trainde ook Joël Veltman weer mee. De aanvoerder was eerder deze week nog afwezig, maar dit keer was de kersverse vader weer van de partij.



































Plaats reactie