Minister Ferdinand Grapperhaus heeft donderdagmiddag laten weten dat gemeenten invloed hebben op het hervatten van de Eredivisie. Zo gaf burgemeester John Jorritsma van Eindhoven al aan dat er in zijn stad niet gevoetbald zal worden in de maanden juni en juli.
De CDA-politicus geeft aan dat de uitspraak van Jorritsma gevolgen kan hebben. 'Hij kan als burgemeester daarover beslissen, dat soort beslissingen kunnen zeker van invloed zijn op het besluit van de KNVB', citeert De Telegraaf Grapperhaus. De politicus geeft aan te begrijpen dat de KNVB nog niet heeft besloten de competitie stop te zetten. 'Ik begrijp heel goed dat voetbal voor heel veel mensen een belangrijk vermaak is en ik begrijp heel goed dat de KNVB zo lang mogelijk probeert te kijken wat mogelijk is.'
Het kabinet zal deze maand ook een besluit nemen over het verdere verloop van de Nederlandse voetbalcompetitie. 'We zullen de komende weken als kabinet besluiten of we vinden dat het verbod op vergunningsplichtige evenementen, waar de voetbalwedstrijden onder vallen, wel of niet verlengd gaat worden en daar zal iedereen toch echt even op moeten wachten', aldus Grapperhaus, die begrijpt dat er hoop is voor liefhebbers van voetbal. 'Ik snap wel dat men de hoop erin houdt.'
Mocht het RIVM akkoord gaan, hoopt de KNVB dat de inhaalwedstrijden tussen FC Utrecht en Ajax en die tussen AZ en Feyenoord half juni kunnen worden ingehaald. In het weekend daarna, vanaf 19 juni, kunnen dan de competities in het betaalde voetbal - weliswaar zonder publiek - worden hervat.






![[Update] Rectificatie: Niet alle genoemde jeugdspelers mee met Ajax 1](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-08%2Fabdellah-ouazane-jong-ajax-mvv-68b1e9483b245.jpg@webp)






























Plaats reactie