De Ajaxjeugd heeft zaterdag wisselend gepresteerd op de eigen Toekomst. De Onder 16 kwam in actie tegen FC Utrecht en deed dat met verve. Ajax Onder 17 kreeg bezoek van de concurrenten uit Eindhoven en gingen op ongelukkige wijze onderuit op eigen veld. Ajax Onder 15 wist tenslotte eenvoudig af te rekenen met Almere City.
FT | Ajax O16 - FC Utrecht O16 (4-1)
Ajax O16 heeft op Sportpark De Toekomst een ruime zege geboekt op de leeftijdsgenoten van FC Utrecht. In Amsterdam werd het 4-1 voor de Amsterdamse talenten.
In de eerste helft ging het nog moeizaam bij Ajax O16. Het elftal kwam weliswaar via een prachtige volley van Hossein Zamani op voorsprong, maar twee minuten later maakte FC Utrecht alweer gelijk.
Na rust, met Naci Unuvar en Dillon Hoogewerf in de ploeg, ging het pas echt draaien bij Ajax O16. Na een schitterende actie van Denilho Cleonise op de achterlijn, was het de beurt aan Jaymillio Pinas om te scoren. Even later was Pinas opnieuw trefzeker toen hij diep werd gestuurd en beheerst wist af te ronden. Het werd uiteindelijk 4-1 toen Cleonise goed voorbereidend werk van Hoogewerf wist te belonen met een treffer.
Opstelling Ajax O16: Dieker; Bonnah, Fosu-Mensah (Unuvar 41'), Kasanwirjo, Scholten (Hoogewerf 41'); Warmerdam, De Waal, Zamani; Pynadath, Pinas, Cleonise;
Wissels Ajax O16: Van den Heuvel, Unuvar, Hoogewerf;
Doelpunten:
1-0 Hossein Zamani (28')
1-1 FC Utrecht (30')
2-1 Jaymillio Pinas (56')
3-1 Jaymillio Pinas (70')
4-1 Denilho Cleonise (79')
FT | Ajax O17 - PSV O17 (1-2)
Al binnen de eerste minuut kregen de bezoekers uit Eindhoven een goede kopkans. Doelman Daan Reiziger wist de poging echter te stoppen. Hierna kwamen de Amsterdammers op stoom en werd het binnen vier minuten driemaal gevaarlijk voor het doel van PSV. Via onder anderen Brian Brobbey wilde de bal er echter nog niet in. Na een kwartier spelen waren het de Eindhovenaren die de doellijn wel wisten te passeren. Een indraaiende vrije trap belandde in de kluts, waarna Damian Timan af kon werken.
In de periode hierna was het Ajax dat de bal had en tot kansen probeerde te komen, maar PSV bleef gevaarlijk op de counter. Na ruim een halfuur spelen was het dan raak voor de ploeg van Dave Vos. Eros Maddy leverde puik voorbereidend werk, waarna Brobbey de bal in het doel wist te krijgen. 1-1. Nog voor rust was het Ajax dat opnieuw twee keer gevaarlijk werd. Eerst via Maddy, waarbij de bal via een PSV’er over verdween. Eén minuut voor de pauze was het Quiten Timber nog die bijna scoorde, maar de bal ging via de binnenkant van de paal uiteindelijk niet over de doellijn. Zo bleef het bij een 1-1 stand bij rust.
Na rust gebeurde er beduidend minder dan in de eerste helft, maar beide ploegen werden toch een aantal maal gevaarlijk. Ajacied Brobbey kwam net te kort bij een scherpe voorzet, terwijl Enric Llansana achterin de noodrem aan moest trekken. De jongeling kreeg daarvoor geel. Na nog wat speldenprikken aan beide kanten ging het voor Ajax na dik een uur spelen de verkeerde kant op. PSV’er Vertessen was weg en Liam van Gelderen kon niets anders dan aan de noodrem te trekken. Het leverde hem een rode kaart en een penalty voor PSV op, die door diezelfde Vertessen binnenging.
Zeven minuten daarna was hetzelfde aan de andere kant van het veld het geval. Brobbey ging neer in het strafschopgebied en verdiende een penalty. De spits ging zelf achter de bal staan, maar schoot hem ongenadig hard op de lat. In het laatste gedeelte van de wedstrijd ging Ajax op zoek naar de gelijkmaker, maar kreeg PSV daardoor ook meer ruimte in de omschakeling. Hierdoor werden beide ploegen gevaarlijk, maar het was Kenneth Taylor die nog het dichtst bij een doelpunt was. Hij haalde uit na een goed lopende aanval, maar opnieuw werd de paal getroffen door de Amsterdammers. Zo eindigde de wedstrijd in een 1-2 nederlaag.
Opstelling Ajax O17: Reiziger; Hoever (Musampa 59'), van Gelderen, J. Timber, Douglas; Llansana, Q. Timber, Taylor; Maddy (Sint 59'), Brobbey (Hernandez 81'), Hansen.
Wissels Ajax O17:
Doelpunten:
0-1 Damian Timan (15')
1-1 Brian Brobbey (31')
1-2 Yorbe Vertessen (65', pen.)
Overig duel:
FT | Ajax O15 - Almere City O15 (3-0)
Opstelling Ajax O15: Van den Heuvel; Misidjan, Dakriet, Rensch, Campagne; Karahasanovic, Yah, Regeer; Markelo, Enem, Braspenning.
Doelpunten:
Gibson Yah (2x), Jay Enem.
Overige uitslagen:
FC Utrecht O13 2 - 3 Ajax O13
AZ O14 0-1 Ajax O14







































Plaats reactie