Dit is het livetopic voor de bekerwedstrijd tussen Excelsior Maassluis en Ajax. Beide ploegen treffen elkaar in de tweede ronde van de Eurojackpot KNVB Beker. Het duel wordt gespeeld op Het Kasteel in Rotterdam en begint om 18.45 uur. De wedstrijd is te zien via ESPN 2. Volg het duel hier en praat mee!
Ajax verkeert de laatste wedstrijden in een opmars. Er werd achtereenvolgens gewonnen van FC Groningen (2-0), Fortuna Sittard (1-3), Qarabag FK (2-4) en aartsrivaal Feyenoord (2-0). De Amsterdammers willen onder leiding van interim-trainer Fred Grim het kalenderjaar goed afsluiten en dus moet er deze week ook nog worden gewonnen van Excelsior Maassluis en zaterdagavond van NEC.
Tegenstander Excelsior Maassluis speelt in de Tweede Divisie, al draait het geen geweldig seizoen. De club uit Zuid-Holland staat op een teleurstellende vijftiende plaats en dus zullen er degradatiezorgen zijn in Maassluis. In het bekertoernooi gaat het beter bij de amateurclub. In de eerste ronde werd namelijk naamgenoot Excelsior Rotterdam uitgeschakeld. Ajax is dan ook gewaarschuwd, ook al omdat het pas twee jaar geleden zelf nog werd uitgeschakeld door de amateurs van USV Hercules.
Pasveer gaat honderdste Ajax-wedstrijd spelen
Ajax kan tegen Excelsior Maassluis met dezelfde spelersgroep aantreden als tegen Feyenoord. Dat betekent dat er geen nieuwe blessures zijn, al houdt het ook in dat er geen spelers terugkeren van blessures. Zodoende zijn spelers als Josip Sutalo, Kenneth Taylor, James McConnell, Steven Berghuis en Wout Weghorst nog niet inzetbaar. Wel keert Youri Baas terug van een schorsing.
Grim verklapte dinsdag al dat Remko Pasveer op doel staat tegen Excelsior Maassluis. De ervaren keeper gaat zijn honderdste wedstrijd voor Ajax 1 keepen. Het is verder afwachten in hoeverre Grim gaat rouleren met zijn spelers.
Tekst gaat verder onder de foto.
18.45 uur | Excelsior Maassluis - Ajax (2-7)
Opstelling Excelsior Maassluis:
Van der Kleij; Lopes Varela, Ringeling, Heuvelman (Bakour 46'), Udenhout, Tureaij; Al Hamd, Plank (Slagveer 70'), Van Eerden; Verbont (Nagtegaal 70'), Wennekers (Tavares 46').
Wissels Excelsior Maassluis:
El Fakiri, Smit, Bakour, Tavares, Riley, Slagveer, Van der Velden, Houwaart, Nagtegaal, Bronder, Nikolic, Hulshoff.
Opstelling Ajax:
Pasveer; Gaaei, Bouwman, Baas, Wijndal (Alders 46'); Klaassen (Van den Boomen 46'), Regeer (A. Ouazane 64'), Mokio; Bounida, Konadu (Nash 72'), Godts (Moro 46').
Wissels Ajax:
Jaros, Heerkens, Rosa, Itakura, Alders, Moro, Dolberg, Gloukh, Van den Boomen, Steur, Nash, A. Ouazane.
Doelpunten:
0-1 Owen Wijndal (12')
0-2 Anton Gaaei (19')
0-3 Don-Angelo Konadu (24')
0-4 Jorthy Mokio (40')
0-5 Jorthy Mokio (48')
1-5 Devin Plank (53')
1-6 Rayane Bounida (56')
2-6 Jannick Verbont (60')
2-7 Raúl Moro (65')
Bijzonderheden:
- Ajax moet het in het bekerduel met Excelsior Maassluis nog altijd doen zonder blessuregevallen Josip Sutalo, Kenneth Taylor, James McConnell, Steven Berghuis en Wout Weghorst. Youri Baas keert terug van een schorsing.
- Fred Grim, de interim-trainer van Ajax, hoopt tegen Excelsior Maassluis een 'dominant Ajax' te zien.
- Kersverse aanwinst Takehiro Tomiyasu is nog niet inzetbaar voor het bekerduel.





![[Update] Rectificatie: Niet alle genoemde jeugdspelers mee met Ajax 1](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-08%2Fabdellah-ouazane-jong-ajax-mvv-68b1e9483b245.jpg@webp)
































Plaats reactie