Ajax O15 doet dit weekend mee aan de Kevin De Bruyne Cup in het Belgische Drongen. De ploeg van trainer Frank Korpershoek reist met een achttien koppige selectie af naar Drongen. Voor de Amsterdammers is het de eerste keer dat zij deelnemen aan het prestigieuze toernooi voor O15-teams.
De Kevin De Bruyne Cup is een internationaal jeugdtoernooi voor O15-teams en werd voor het eerst georganiseerd in 2016. Tijdens de editie van dit jaar doen twaalf verschillende clubs mee, waaronder Ajax O15. De twaalf teams zijn verdeeld over vier verschillende groepen, die bestaan uit drie ploegen. De Amsterdammers zitten in poule C en zullen het opnemen tegen de O15-ploegen van KRC Genk en Chelsea.
In poule A zitten KAA Gent, Sporting CP en Borussia Dortmund. In groep B zien we ook een aantal grote namen terug. In die groep nemen Club Brugge, Paris Saint-Germain en Manchester United het tegen elkaar op. In de laatste groep, groep D, zien we een andere Nederlandse ploeg terug. PSV is in die groep ingedeeld, samen met RSC Anderlecht en Bayer Leverkusen.
In groep C neemt de equipe van Korpershoek het dus op tegen KRC Genk en Chelsea. Voor de Amsterdammers gaat het toernooi op 30 mei van start met een duel tegen de Belgische formatie om 10.30 uur. Later op de dag, om 15.30 uur, komt Ajax O15 in actie tegen Chelsea. Afhankelijk van waar Korpershoek en zijn spelers eindigen in de poule gaat Ajax O15 door naar de kwartfinale die later op zaterdagmiddag gespeeld zal worden. Mochten de Amsterdammers niet bij de beste twee in de poule eindigen, gaat Ajax O15 door naar de play-offs voor de plekken vijf tot en met acht, die op zondag plaatsvinden. Ook de halve finales en finale worden op zondag gespeeld.
Frank Korpershoek kiest voor verrassing in selectie
Bij Ajax neemt men het toernooi erg serieus en om die reden neemt Korpershoek ook een ijzersterke selectie mee naar Drongen. Een aantal namen in de selectie vallen op, zo zijn er een aantal ervaren krachten die mee gaan, maar ook een nieuwkomer die met Ajax O15 mee afreist naar België.
Te beginnen met de doelmannen. Daar zien wij eigenlijk geen verrassingen. Mees Bosma staat al vrijwel het hele seizoen onder de lat bij de equipe van Korpershoek en gaat nu dus ook mee. De andere doelman die meegaat, is Jort Teunissen. De doelman kwam dit seizoen minder in actie dan Bosma, maar is een betrouwbare sluitpost.
Ook in de verdediging zien we niets geks. River Gezer, Quyvonn Sluis, Thiago van Gennip en Julian van Toor zijn vier van de vijf verdedigers binnen de selectie van Korpershoek. Zowel Gezer als Van Toor maakten in de tweede seizoenshelft geregeld minuten bij Ajax O16 en mogen zichzelf ook Nederlands jeugdinternational noemen. Zij zijn niet de enigen, Van Gennip kwam ook al een aantal keren uit voor Oranje O15.
De grote verrassing binnen de selectie van Korpershoek is Harmony Ekhator. De veertienjarige verdediger kwam dit seizoen uit voor Ajax O14 en is daar aanvoerder. Het talent krijgt nu het vertrouwen van Korpershoek en mag zich voor het eerst bewijzen bij Ajax O15.
Tekst gaat verder onder de afbeelding.
Elgyn Hato met Future Cup-ervaring bij selectie
Ook bij de middenvelders heeft de trainer van Ajax O15 gekozen voor sterkhouders. Naast Lennox Heitinga, die dit seizoen belangrijk was met veel goals en assists, heeft Korpershoek Elgyn Hato bij de selectie gehaald. De vijftienjarige Hato maakte dit seizoen zijn meeste minuten bij Ajax O16 en kwam zelfs in actie op de Future Cup met Ajax O17. De multifunctionele jongeling kan door Korpershoek ook in de achterhoede gebruikt worden. Lyenn Noordermeer, Zayed Achetouane, Maceo Weekers en Milan Verhoeven zijn de andere middenvelders die met Ajax O15 meegaan. Ook bij de geselecteerde middenvelders zien we een aantal jeugdinternationals terug. Hato, Heitinga, Achetouane en Verhoeven werden dit seizoen opgeroepen voor Oranje O15.
Tekst gaat verder onder de afbeelding.
Bij de geselecteerde aanvallers zien we veel bekende namen van Ajax O15. Jeugdinternational en goaltjesdief Eljero Peroti is van de partij en ook de andere spits van Ajax O15 Chris Tujeehut zit bij de selectie. Verder zijn buitenspelers Yaell Fernandes, Lybron Sarpong en Sean Calor er ook gewoon bij.
Ajax O15 kent wisselvallig seizoen
In de najaarscompetitie presteerde Ajax O15 goed. In de reguliere competitie stond de Amsterdamse formatie na acht wedstrijden bovenaan en dus begonnen zij in de nacompetitie als koploper. In die nacompetitie werd slechts één keer verloren en de andere wedstrijden werden gewonnen, waardoor Korpershoek en zijn jongens zich kroonden tot najaarskampioen.
In de voorjaarscompetitie deden de Amsterdammers het iets wisselvalliger. De formatie van Korpershoek deed lang mee om het voorjaarskampioenschap, maar door verliespartijen tegen FC Utrecht en ADO Den Haag is het kampioenschap uit zicht en gaat AZ O15 er met het voorjaarskampioenschap vandoor. Om het algehele kampioenschap te beslissen, zullen Ajax O15 en AZ O15 het binnenkort tegen elkaar opnemen in een finalewedstrijd om het landskampioenschap.
Volledige selectie Ajax O15
| Keepers | Verdediging | Middenveld | Aanval |
| Mees Bosma | River Gezer | Lyen Noordermeer | Sean Calor |
| Jort Teunissen | Quivonn Sluis | Lennox Heitinga | Eljero Peroti |
| Thiago van Gennip | Elgyn Hato | Yaell Fernandes | |
| Harmony Ekhator | Zayed Achetouane | Lybron Sarpong | |
| Julian van Toor | Maceo Weekers | Chris Tujeehut | |
| Milan Verhoeven |






































Plaats reactie