Oranje op 14 november tegen Italië

door The Dude 8

Oranje op 14 november tegen Italië

door The Dude 8

Laatst geüpdatet

Het Nederlands elftal zal op 14 november aanstaande in Pescara aantreden voor een oefenwedstrijd tegen Italië. De bonden van beide landen hadden de afspraak voor een amicale ontmoeting al langer in de agenda staan, maar konden het nieuws pas officieel bevestigen nadat de Squadra Azzurra zich rechtstreeks plaatste voor het WK.

Afgelopen zaterdag was het eindelijk zo ver voor de regerend wereldkampioen. Bij Ierland werd op het nippertje met 2-2 gelijkgespeeld, waardoor bondscoach Marcello Lippi en zijn staf alvast aan de slag kunnen met de voorbereidingen op het eindtoernooi. Oranje verzekerde zich in september al van het WK-ticket.

De ontmoeting tussen Italië en Nederland wordt de zeventiende in de voetbalgeschiedenis van beide landen. Bij de eerdere zestien edities ging de winst zeven keer naar Italië en slechts drie maal naar Oranje. De overige duels eindigden in een gelijkspel. Naast de wedstrijd tegen Italië oefent het Nederlands elftal op 18 november nog thuis tegen Paraguay. Ook dat land is reeds gekwalificeerd voor het WK.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.