Dit is het livetopic voor de loting van de achtste finales van de Eurojackpot KNVB Beker. Ajax bereikte deze ronde door in de tweede ronde van het bekertoernooi met 2-7 te winnen bij Excelsior Maassluis. De loting is vanaf 17.00 uur te volgen in het programma De Voetbalkantine op het hoofdkanaal van ESPN. Volg het hier en praat mee!
Ajax behoort tot de laatste zestien clubs van de Eurojackpot KNVB Beker. Een jaar geleden kwam Ajax niet verder dan deze ronde. Destijds werd het elftal van toenmalig trainer Francesco Farioli uitgeschakeld door AZ (2-0). Dit seizoen hoopt Ajax het bekertoernooi weer eens te winnen. Dat gebeurde in 2021 voor het laatst. Ajax won de bekerfinale destijds met 2-1 van Vitesse.
In 2022 en 2023 bereikte Ajax de finale van het bekertoernooi, maar werd beide keren verloren van PSV. Het seizoen erna kende Ajax de meest beschamende uitschakeling ooit: de club kreeg in het seizoen 2023/24 klop van amateurclub USV Hercules.
Wie kan Ajax nu loten?
Ajax hoort vrijdagmiddag tegen welke club het uitkomt in de achtste finales. PSV en AZ behoren tot de mogelijke tegenstanders. Feyenoord is al uitgeschakeld. De Rotterdammers gingen in de zestiende finales onderuit tegen sc Heerenveen. Er is nog slechts één amateurclub actief in het bekertoernooi en dat is De Treffers, het team van voormalig Ajacied Theo Janssen.
Zie hieronder de mogelijke tegenstanders van Ajax:
AZ, Heracles Almelo, NEC, Telstar, FC Den Bosch, PSV, Almere City, FC Utrecht, Go Ahead Eagles, sc Heerenveen, FC Twente, RKC Waalwijk, De Treffers, FC Volendam en Sparta Rotterdam.







































Plaats reactie