Half januari proeven met publiek bij voetbalwedstrijden

door NickOoms 7

Half januari proeven met publiek bij voetbalwedstrijden

door NickOoms 7

Laatst geüpdatet

Vanaf half januari kunnen er weer proeven plaatsvinden met publiek bij voetbalwedstrijden, zo meldt de NOS. Vrijdagochtend stemde Mona Keijzer, staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat, in met twee voorstellen gedurende een gesprek met de evenementenbranche.

De staatssecretaris heeft toestemming gegeven aan voetbalwedstrijden en concerten met publiek. Ook stemde Keijzer in met het toelaten van publiek in bioscopen. 'Dit alles om te bezien of dit tot een veilig evenement kan leiden. Er wordt natuurlijk wel aan mensen gevraagd of ze dit willen, maar ik denk dat heel veel voetbalsupporters snakken naar het bezoeken van een wedstrijd van hun favoriete club', aldus Keijzer.

De proeven staan los van de beslissing om wel of geen publiek toe te laten in de stadions. Indien er weer publiek in de stadions mogen plaatsnemen, zal dit niet meer op anderhalve meter zijn. Zo denkt de staatssecretaris aan het gebruik van mondkapjes en het wel of niet juichen gedurende de wedstrijd. 'Per bubbel moet bekeken worden wat je wel en niet kunt doen. Het zijn echt verschillende manieren die we gaan bekijken om te bezien of dit veilig kan en wat de effecten zijn.'

Risiconiveau 1

De KNVB heeft inmiddels aan de NOS bevestigd dat de eerste proeven bij NEC Nijmegen en Almere City plaatsvinden indien de besmettingscijfers blijven afnemen. Er zitten wel voorwaarden verbonden aan het eventueel toegankelijk stellen van publiek bij voetbalwedstrijden. Eén voorwaarde om dit te bewerkstelligen is dat er in de regio's, waar een duel zal plaatsvinden, het risiconiveau 1 aanwezig moet zijn. Dit houdt in dat de situatie 'waakzaam' moet zijn in deze regio's.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.