Buitenland: Conceicao geeft assist bij winnend Juventus; Eriksen scoort bij VfL Wolfsburg

door Ajax Showtime 0 Bron AS

Buitenland: Conceicao geeft assist bij winnend Juventus; Eriksen scoort bij VfL Wolfsburg

door Ajax Showtime 0 Bron AS

Ajax zal dit weekend meerdere oud-spelers van de club in actie zien komen op de buitenlandse velden. In landen als Engeland, Spanje, Duitsland, Frankrijk en Italië zal de bal wederom rollen. Volg de verrichtingen van de ouds-spelers van Ajax hier en praat mee!

Check hier nog eens het buitenlandtopic van de midweekse wedstrijden.

Zaterdag 7 maart

In de vijfde ronde van de FA Cup ging Arsenal, met Jurriën Timber in de gelederen, op bezoek bij Mansfield Town. De Londenaren wonnen met 1-2 en bekerden door. Timber viel in tijdens de wedstrijd. Zijn voormalig teamgenoot Jorrel Hato hoopte bij Chelsea op speelminuten in het bekertoernooi op bezoek bij Wrexham. Hato stond in de basis en hij bekerde met Chelsea door. Er werd met 2-4 gewonnen.

Jaydon Banel kon in actie komen bij Derby County dat in de Championship het al gedegradeerde Sheffield Wednesday ontvangt. Banel viel kort in en Derby County won met 2-1. Chuba Akpom en Azor Matusiwa kregen met Ipswich Town bezoek van Leicester City. Akpom viel in, terwijl Matusiwa begon. Er werd met 1-1 gelijkgespeeld. Rotherham United, de ploeg van Ar’Jany Martha, ging op bezoek bij Huddersfield Town in de League One. Rotherham United verloor met 1-0. Martha stond in de basis.

Door naar Spanje, waar het FC Barcelona van de geblesseerde Frenkie de Jong het opnam tegen Athletic Club. Zijn team was succesvol en won met 0-1. Raúl Moro en Osasuna hoopten drie punten te pakken tegen Real Mallorca, maar dat lukte niet. Er werd met 2-2 gelijkgespeeld en Moro viel in. Het Girona van Daley Blind en Donny van de Beek ging op bezoek bij Levante. Blind stond in de basis en speelde met 1-1 gelijk.

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Frenkie de Jong
Frenkie de Jong staat voorlopig aan de kant bij FC Barcelona.

Mitchel Bakker speelde in de Serie A met Atalanta Bergamo een thuiswedstrijd tegen zijn voormalig teamgenoot Jurgen Ekkelenkamp. Eerstgenoemde kwam niet in actie, terwijl Ekkelenkamp in de basis stond. Het duel eindigde uiteindelijk in een 2-2 gelijkspel. Bij Juventus, dat Pisa ontving, ontbrak Arek Milik nog altijd met een blessure. Francisco Conceicao hoopte op een basisplek en die kreeg hij. Juventus won met 4-0 en de Portugees gaf een assist.

Diant Ramaj is de keeper van FC Heidenheim, dat in de Bundesliga thuis speelde tegen Hoffenheim. De Duitser incasseerde vier tegentreffers en verloor met 2-4. In diezelfde competitie hoopte Christian Eriksen van waarde te kunnen zijn bij VfL Wolfsburg tegen HSV. Dat was hij, want hij scoorde een strafschop, maar hij verloor wel met 1-2. Een niveau lager, in de 2. Bundesliga, speelde Christian Rasmussen met Fortuna Düsseldorf tegen Nürnberg. Rasmussen behoorde niet tot de wedstrijdselectie, maar zag zijn team wel met 0-1 winnen.

In de Ligue 1 stond er een uitduel met Nantes voor het Angers van Branco van den Boomen op het programma. De middenvelder begon in de basis en won met 0-1. Olympique Marseille, waar Gerónimo Rulli onder contract staat, speelde uit bij Toulouse. De doelman hield zijn doel schoon en was onderdeel van een team dat met 0-1 won. In Portugal ontving het SC Braga van Florian Grillitsch titelkandidaat Sporting CP. Grillitsch stond in de basis en speelde met 2-2 gelijk.

In Turkije stond er een kraker op het programma tussen Besiktas en Galatasaray. Dit was een duel tussen Vaclav Cerny aan de ene kant en Davinson Sánchez en Noa Lang aan de andere kant. Galatasaray kwam als winnaar uit de bus, want er werd met 0-1 gewonnen. Cerny en Sanchez stonden in de basis, terwijl Lang niet in actie kwam. Kjell Scherpen hoopte op zijn beurt in België de nul te houden bij Union Saint-Gilloise, dat KRC Genk ontvangt. Dat lukte niet, maar er werd wel met 2-1 gewonnen.

Razvan Marin speelt dit seizoen bij AEK Athene. Om actief te blijven in de titelrace moest thuis gewonnen worden van AEL. Dat gebeurde met Marin in de basis. De wedstrijd eindigde in 1-0. Jay Gorter kon op Cyprus in actie komen namens Pafos FC tegen Krasava ENY. De doelman zat niet bij de selectie en zag zijn team met 7-0 winnen. Carel Eiting speelde in dezelfde competitie met koploper Omonia Nicosie tegen Omonia Aardippou. Ook hij kwam niet in actie en hij zag zijn team succesvol zijn doordat er met 0-2 gewonnen werd.

Vrijdag 6 maart

In Engeland hoopte het Liverpool van Ryan Gravenberch revanche te nemen op Wolverhampton Wanderers. The Reds gingen eerder deze week in de Premier League in de blessuretijd onderuit tegen de nummer laatst van de Engelse competitie. Vrijdagavond speelden de clubs wederom tegen elkaar. Nu wachtte een duel in de achtste finales van de FA Cup, waarbij Gravenberch aan de aftrap verscheen. De middenvelder was zelfs goed voor een assist tijdens een bevrijdende 1-3 zege voor zijn club.

In de Italiaanse competitie kwam Napoli in actie. De club moest het nog altijd doen zonder de geblesseerde David Neres. Vrijdagavond wachtte een thuisduel met Torino, dat met 2-1 werd gewonnen. Ook in Saudi-Arabië werd gevoetbald. Daar verloor het Al-Hazem bij afwezigheid van Bruno Varela met 2-1 van Al-Khaleej, terwijl het Al-Ittihad van basisspeler Steven Bergwijn met 3-1 verloor van Al-Ahli.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.