De A1 van Ajax is goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Youth League. In de uitwedstrijd tegen de leeftijdsgenoten van Schalke 04 werd met 2-3 gewonnen. De Amsterdamse doelpunten werden gemaakt door Abdelhak Nouri, Matthijs De Ligt en Vlaclav Cerny. Over drie weken, op woensdag 21 oktober, vindt de return plaats op sportcomplex De Toekomst.
Ajax begon zeer scherp aan de wedstrijd en het duurde dan ook niet lang voordat de jonge Amsterdammers op voorsprong kwamen. Nadat Kasper Dolberg al in de eerste minuut dichtbij de 0-1 was viel de openingstreffer na zes minuten. Een mooi uitgespeelde aanval leverde na voorgeven van Cerny via aanvoerder Nouri de 0-1 op. Vlak erna kreeg Cerny zelf de kans op 0-2, maar schoot hij op de Schalke-doelman. Het eerste wapenfeit van Schalke voltrok zich na een halfuur, waar een Ajax-speler hands leek te maken uit de daaropvolgende corner. De scheidsrechter zag de handsbal niet, waardoor Ajax goed weg kwam.
Uit een vrije trap van Vince Gino Dekker wist De Ligt na ruim een halfuur spelen bij de tweede paal de 0-2 binnen te koppen. Vlak erna was Nouri dichtbij de 0-3, maar zijn schot ging, via een Schalke-speler, rakelings over. Ajax A1 werd wat slordiger en in de laatste seconde van de eerste helft kon Schalke via Reese iets terug doen, waardoor de Duitsers terugkwamen tot 1-2.
Na tien minuten in de tweede helft scoorde Ajax opnieuw. Het was Cerny die voor de 1-3 wist te zorgen die na een indrukwekkende sprint alleen voor het doel beheerst afronde. Uit een makkelijk gegeven vrije trap kwam Schalke halverwege de tweede helft weer terug in de wedstrijd via Stieber die voor de 2-3 zorgde. In de slotfase kregen beide ploegen genoeg kansen om nog te scoren, wat een spannende tweede helft opleverde. Zo kregen de Amsterdammers via Van de Beek, na goed voorbereidend werk van Cerny, en diezelfde Cerny goede kansen op de 2-4. Namens Schalke was Tapia nog erg dichtbij de 3-3.
Opstelling Schalke A1: Nog niet bekend.
Opstelling Ajax A1: Van Bladeren, Zeefuik, De Ligt (Bergsma, '72), Bakboord, De Wit (Van Zweeden, '59), Eiting, Van de Beek, Nouri (Walian, '86), Cerny, Dolberg, Dekker.
Wissels Ajax A1: De Lange, Van Zweeden, Bergsma, Blöte, Sierhuis, Walian, Nunnely.
Doelpunten:
0-1 Nouri ('7)
0-2 De Ligt ('35)
1-2 Reese ('45)
1-3 Cerny ('54)
2-3 Stieber ('65)
Volg de wedstrijd via Twitter:
Bekijk hier de 0-1 van Ajax-aanvoerder Nouri, op aangeven van Cerny.
BOEM 0-1 voor Ajax! Al na 7 minuten scoort Nouri de openingstreffer, na een heerlijke aanval en assist van Cerny. Lekker boys!
Posted by Ajax Showtime on woensdag 30 september 2015
0-2 voor Ajax! Tien minuten voor rust kopt De Ligt een goed genomen vrije trap van Dekker binnen. Ajax domineert en heeft de touwtjes in handen!
Posted by Ajax Showtime on woensdag 30 september 2015
1-3 Ajax! Vaclav Cerny rondt koel en beheerst af na een indrukwekkende sprint! Dit moet toch wel de beslissing zijn.
Posted by Ajax Showtime on woensdag 30 september 2015








































Plaats reactie