De enkele tientallen supporters die donderdag in de binnenstad van Amsterdam aanwezig zijn voor de wedstrijd tussen Ajax en het Italiaanse Juventus houden zich rustig. Vooraf werd gevreesd dat Juventus-fans samen met hooligans van ADO Den Haag de confrontatie zouden zoeken met Ajax-supporters, maar daar is nog geen sprake van.
De sfeer in de stad is volgens een woordvoerder van de politie 'hartstikke gezellig'. De politie is duidelijk zichtbaar aanwezig om de orde te bewaken. Op de Wallen zijn agenten te paard actief in de buurt van een groepje Italianen. "Laten we hopen dat het zo rustig blijft", aldus de politiezegsvrouw.
Dinsdag kondigde de gemeente aan extra veiligheidsmaatregelen te nemen rondom de wedstrijd in het kader van de Europa League. Zo mag er tot middernacht preventief gefouilleerd worden en kunnen mensen uit het centrum of de omgeving van het stadion worden geweerd. De maatregelen zijn niet ongebruikelijk bij risicowedstrijden.
De maatregelen werden ingesteld omdat er geluiden zijn dat aanhangers van ADO Den Haag Juventus-fans zouden volgen naar Amsterdam. De club uit Den Haag heeft een vriendschappelijke band met de supporters uit Turijn en is een rivaal van Ajax













![[Update] 'Here we go' van Romano: 'Tomiyasu tekent tot einde seizoen voor Ajax'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-12%2Ftomiyasu-arsenal-6936d50f3932c.jpg@webp)





















Plaats reactie