Druk op van Geel neemt toe

door krulhoofd 22

Druk op van Geel neemt toe

door krulhoofd 22

Laatst geüpdatet

Door RENZE LOLKEMA

VENLO - Niemand, werkelijk niemand lijkt dit seizoen nog ontzag te hebben voor Ajax. De Amsterdammers vormen tegenwoordig zo’n doorsnee elftal dat traditionele rollen moeiteloos worden omgedraaid.

Weer kan Ajax niet winnen. Vertonghen (l) en De Jong druipen af na het teleurstellende gelijkspel. FOTO ANP
Ajax was gisteren bang voor VVV in plaats van dat de Limburgers angst hadden voor hun gereputeerde concurrent.

Bij trainer Adrie Koster hingen na afloop van de 2-2 de schouders moedeloos omlaag en stond het gezicht op onweer. ,,Ik heb me zelfs geschaamd,’’ sprak de interim-coach.
Hij mocht blij zijn dat hij een aanvaller heeft als Klaas Jan Huntelaar. De Achterhoeker maakte gisteren zijn zestiende competitietreffer – hij is daarmee de succesvolste speler van de eredivisie dit seizoen – maar net als de voorbije maanden oogde hij verre van gelukkig.

Huntelaar heeft kansen nodig om in een ritme te komen. Gelukkig voor Koster en de rest van Ajax heeft de aanvaller zoveel klasse dat spelhervattingen in elk geval gevaarlijk blijven. Hij maakte in de 77ste minuut vanaf de rand van het strafschopgebied 1-2, via een uitmuntende vrije trap.

Door de winterse survivaltocht is de druk op technisch directeur Martin van Geel alleen maar toegenomen. Van Geel weet dat een creatieve middenvelder noodzakelijk is, maar wie Ajax gisteren en de voorbije weken zag zwoegen, weet dat er ook defensief en routinematig orde op zaken moet worden gesteld. Of dat allemaal in een maand tijd kan worden gerealiseerd, is zeer de vraag. Met ingang van morgen is de transfermarkt voor een maandje open.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.