Buitenland: Gravenberch pijnlijk onderuit met Liverpool, Matusiwa matchwinner in Engeland

door Ajax Showtime 7 Bron AS

Buitenland: Gravenberch pijnlijk onderuit met Liverpool, Matusiwa matchwinner in Engeland

door Ajax Showtime 7 Bron AS

Laatst geüpdatet

Hoewel Ajax dit seizoen midweeks niet meer in actie komt, wordt er op de buitenlandse velden doordeweeks nog volop gevoetbald. Zo ook deze week. In landen als Engeland, Spanje, Italië, Frankrijk en Duitsland zullen wellicht meerdere oud-spelers van Ajax in actie komen. Volg hun verrichtingen hier en praat mee!

Zie hier het buitenlandoverzicht van het afgelopen weekeinde.

Dinsdag 3 maart

In de Engelse Premier League ging het Brentford van Jordan Henderson op bezoek bij Bournemouth. Bij Bournemouth staat Justin Kluivert nog altijd aan de kant met een knieblessure, maar Henderson stond dinsdagavond wel aan de aftrap. De Engelsman deed ruim een uur mee tijdens een doelpuntloos gelijkspel.

Het Sunderland van Brian Brobbey ging dinsdagavond op bezoek bij Leeds United. Brobbey is echter geblesseerd en miste om die reden dit duel. Toch was er reden tot juichen, want Sunderland wist met 0-1 te winnen. Liverpool, de club van Ryan Gravenberch, speelde een uitduel bij hekkensluiter Wolverhampton Wanderers. De oud-Ajacied stond aan de aftrap, maar kon een blamage niet voorkomen: 2-1.

Tekst gaat verder onder de foto.

Ryan Gravenberch-Liverpool
Ryan Gravenberch mikt met Liverpool in de Premier League op een Champions League-ticket.

Ook in de Championship werd gevoetbald. Daar speelde het Ipswich Town van Ajax-huurling Chuba Akpom en Azor Matusiwa tegen Hull City. Ipswich Town maakt nog altijd kans op directe promotie. De ploeg stond vooraf vierde met zes punten minder dan nummer twee Middlesbrough. Wel had Ipswich Town twee duels minder gespeeld én een beter doelsaldo. De ploeg van de oud-Ajacieden deed dinsdagavond door met 0-1 te winnen, waarbij basisspeler Matusiwa goed was voor het enige doelpunt van de wedstrijd. Akpom bleef op de bank.

FC Barcelona moest zonder de geblesseerde Frenkie de Jong hopen op een remontada tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Copa del Rey. Het heenduel in Madrid ging namelijk met 4-0 verloren en zodoende moest Barça van goeden huize komen om de finale alsnog te bereiken. De goede vorm werd bereikt door FC Barcelona, dat indruk maakte, maar verder dan een 3-0 zege kwam het niet.

Ook in de Coppa Italia stond een halve finale op de kalender. Het Inter van trainer Cristian Chivu speelde het heenduel met Ajax' partnerclub Como 1907 en kwam niet verder dan een 0-0 gelijkspel. In de halve finale van het Portugese bekertoernooi speelde het FC Porto van trainer Francesco Farioli tegen Sporting Portugal. De ploeg van de Italiaan, koploper van Portugal, ging met 1-0 onderuit.

In het Turkse bekertoernooi speelde Galatasaray - de club van Noa Lang en Davinson Sánchez - tegen Alanyaspor. Lang viel na rust in, terwijl Sánchez er niet bij was. Het verschil werd in de eerste helft al gemaakt door Galatasaray, dat uiteindelijk met 1-2 zou winnen. Trabzonspor - waar André Onana onder de lat stond - speelde tegen Istanbul Basaksehir. De goalie beleefde een succesvolle avond door met 2-4 te winnen.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.