Ajax richt vizier op de Spaanse markt; Voetbal International noemt namen van vier trainers

door Bart Veenstra 103 Bron Voetbal International

Ajax richt vizier op de Spaanse markt; Voetbal International noemt namen van vier trainers

door Bart Veenstra 103 Bron Voetbal International

Laatst geüpdatet

Voetbal International schrijft welke Spaanse trainers mogelijk in beeld kunnen zijn bij Ajax. Maandagavond werd al bekend dat de Amsterdamse club drie Spaanse trainers op het oog heeft en mogelijk zijn nu ook de namen van die oefenmeesters bekend.

Jordi Cruijff, de aanstaand technisch directeur van Ajax, zal als 'belangrijkste transfer' de juiste hoofdtrainer moeten aanstellen. Fred Grim heeft het als interim-trainer goed voor elkaar bij Ajax en inmiddels is bekend dat hij het seizoen mag afmaken. 'Dat geeft de club de tijd om een zorgvuldige afweging te maken voor zijn opvolging', wordt geschreven.

Voetbal International schrijft dat de oriëntatie al een tijd aan de gang is. 'Ajax sprak immers al met Erik ten Hag, maar die heeft een andere keuze gemaakt', doelt men op de functie van technisch directeur bij FC Twente. 'Ook NEC-trainer Dick Schreuder wordt gewaardeerd in Amsterdam, maar de blik gaat ook naar het buitenland.'

Krijgt Ajax straks een Spaanse trainer?

Cruijff zou immers zeer goed thuis zijn in de Spaanse markt en in Spanje lopen voor Ajax verschillende interessante oefenmeesters rond. Voetbal International dropt vervolgens enkele namen. 'Iñígo Pérez van Rayo Vallecano wordt al langer gevolgd, terwijl Eder Sarabia van Elche en Míchel van Girona zichzelf bijvoorbeeld ook op de kaart hebben gezet. Over Spanjaarden gesproken: Roberto Martínez, één van de beste vrienden van Cruijff, heeft een aflopend contract als bondscoach van Portugal.'

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Girona Míchel
Wordt Girona-trainer Michel de nieuwe trainer van Ajax? 

Grim heeft het in de tussentijd op de rit gekregen met Ajax, dat inmiddels volop meedoet om de tweede plaats. Ajax kan het zich nu veroorloven het startpunt voor een nieuwe hoofdtrainer uit te stellen naar komende zomer. 'Dat maakt de zoektocht in ieder geval een stuk eenvoudiger.'

'Ajax snakt naar een ambitieuze trainer met een sterke staf, die hun schouders onder het project willen zetten', wordt geschreven. 'Zodra daar duidelijkheid over is, kan de club ook spijkers met koppen gaan slaan voor het inrichten van de selectie voor volgend seizoen. Daarvoor zal er ook nog een nieuwe hoofdscout moeten komen, als opvolger van de vertrokken Kelvin de Lang.'

'Daley Blind genoemd bij Ajax; Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen in beeld voor rol op De Toekomst'

Er wordt ook geschreven over Daley Blind. De ervaren voetballer zou in beeld zijn om Ajax deze winter te versterken. Blind kan uit de voeten als centrale verdediger, linksback en controlerende middenvelder. Voetbal International schrijft ook dat Blind in Amsterdam als mentor kan dienen voor de jeugd en na zijn spelerscarrière direct een andere functie binnen de club op zich kan nemen.

Ajax zou die wens namelijk hebben voor De Toekomst. Op dat gebied zitten Cruijff en directeur voetbal Marijn Beuker op één lijn. 'Beiden zien het belang van het strikken van oud-voetballers voor de jeugdopleiding. Ajax wil bij de jeugdteams op De Toekomst het beste van twee werelden combineren en didactisch sterke trainers met een wat meer wetenschappelijke inslag koppelen aan voormalige profs met oog voor detail.'

Dat proces heeft Ajax in de afgelopen jaren al in gang gezet en wil de club verder uitbouwen. 'Daley Blind zou zo’n rol in de toekomst misschien wel passen, zoals oud-Ajacieden als Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen ook in beeld zijn', komt het medium met een nieuwtje over de twee Belgische oud-spelers van de club.

Poll: Welke van de genoemde Spaanse trainers zie jij het liefst als coach van Ajax?
0%
0%
0%
0%
Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.