De molensteen om de nek van Ajax: 'Mislintat-aankopen gaan volgend jaar anderhalf keer zoveel verdienen'

door Tim Klijn 231

De molensteen om de nek van Ajax: 'Mislintat-aankopen gaan volgend jaar anderhalf keer zoveel verdienen'

door Tim Klijn 231

Laatst geüpdatet

Mike Verweij weet dat de negen aankopen van Sven Mislintat die nog onder contract staan bij Ajax dankzij het zo goed als zeker behalen van Champions League-voetbal volgend jaar anderhalf keer zoveel salaris verdienen. Dat onthult de journalist van De Telegraaf zaterdagochtend. Behalve Josip Sutalo en Anton Gaaei mag de rest van de spelers die de voormalig technisch directeur naar Amsterdam haalde dan ook vertrekken.

'De geest van Sven Mislintat waart nog altijd rond in de Johan Cruijff ArenA. Nu de Amsterdammers zich zo goed als zeker hebben geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League, krijgt de directie dankzij de met pek en veren weggestuurde directeur voetbal een gepeperde rekening. Negen van zijn twaalf aankopen – Georges Mikautadze, Benjamin Tahirovic en Diant Ramaj werden verkocht – gaan door de plaatsing voor het miljoenenbal anderhalf keer hun huidige salaris verdienen', opent Verweij.

Dankzij die bepaling hoopt Ajax zeven van de negen spelers zo snel mogelijk te slijten. 'Die bepaling in de contracten is een molensteen om de nek van Ajax. En daarom wil de club behoudens Josip Sutalo en Anton Gaaei als de wiedeweerga van ze af.' Afgelopen zomer werd ook al geprobeerd om zoveel mogelijk van de aankopen van de Duitser weg te doen, maar dat bleek lastiger dan gedacht. 'De nieuwe technisch directeur Alex Kroes constateerde afgelopen zomer tot zijn teleurstelling dat de spelers die Mislintat medio 2023 binnenhaalde na het vorige rampseizoen veelal oninteressant bleken voor kopers. Daarom koos hij ervoor veel huurdeals aan te gaan, met een optie tot koop.'

De tekst gaat verder onder de foto.

De molensteen om de nek van Ajax: 'Mislintat-aankopen gaan volgend jaar anderhalf keer zoveel verdienen'
Alex Kroes staat een gigantisch drukke zomer te wachten...

De huidige technisch directeur Alex Kroes zal het aankomende zomer anders aanpakken, aldus Verweij. 'Een aantal zaakwaarnemers is al te kennen gegeven dat hun speler bij een terugkeer vanaf dag één van de voorbereiding in kleedkamer twee zal moeten plaatsnemen en met Jong Ajax moet meetrainen.'

De status van de twaalf aankopen van Mislintat

Op Mikautadze werd een klein verlies geleden, Tahirovic leverde de helft van zijn aankoopbedrag op en Ramaj werd voor hetzelfde bedrag als hij gehaald werd verkocht. Verweij schrijft dat Jakov Medic hopelijk hetzelfde lot ondergaat, hij is nu verhuurd aan VfL Bochum en speelde al negentien duels, waardoor de koopoptie van drie miljoen euro zomaar gelicht kan worden. Borna Sosa speelde als huurling al twintig wedstrijden voor Torino, Ajax hoopt volgens Verweij dat de Italiaanse club zijn koopoptie ook licht. Dat zou al twee van de negen hoofdpijndossiers schelen.

Een stuk lastiger is de zekere terugkeer van Carlos Forbs. 'Bij tien basisplaatsen moest hij verplicht worden gekocht door Wolverhampton Wanderers. De teller staat op één. De voormalige speler van Manchester City O21, voor wie 14 miljoen euro werd neergelegd, lijkt het grootste hoofdpijndossier voor Kroes', denkt Verweij. Ook Chuba Akpom keert waarschijnlijk terug in Amsterdam, maar met twee doelpunten in elf wedstrijden voor LOSC Lille doet de Engelsman het beter dan Forbs.

De tekst gaat verder onder de foto.

De molensteen om de nek van Ajax: 'Mislintat-aankopen gaan volgend jaar anderhalf keer zoveel verdienen'
Sven Mislintat haalde in zijn korte periode in Amsterdam maar liefst twaalf spelers.

Op Sutalo na is de Mislintat-speler met het grootste salaris Branco van den Boomen. Omdat hij transfervrij gehaald is zal hij boekhoudkundig bij een verkoop pure winst opleveren. Wel wil Ajax volgens Verweij zo snel mogelijk van zijn hoge salaris af. Sivert Mannsverk speelt nu op huurbasis voor Cardiff en Kroes hoopt dat hij zich in de kijker van andere clubs heeft gespeeld. Gaston Ávila wordt nog tot december 2025 gehuurd door Fortaleza, dus zijn vertrek is een zorg voor later.

Verweij concludeert dat Kroes een gigantische klus te wachten staat deze zomer. 'Het wordt een hectische transferzomer voor Kroes, die de selectie moet versterken, maar vooral veel tijd kwijt zal zijn aan het verpatsen van de onbruikbare Mislintat-spelers die vijftig procent salarisverhoging krijgen. Als dat lukt, dan creëert hij veel salarisruimte en krijgt Ajax nog iets terug van de 109,3 miljoen euro (!) die de Duitser mocht uitgeven. Als je het heel snel zegt, lijkt het niet zo veel.'

Hoeveel verdienen de Mislintat-aankopen?

Volgens het salarisplatform Capology, doorgaans redelijk betrouwbaar, verdienen de negen aankopen van Mislintat die nog onder contract staan in Amsterdam momenteel gezamenlijk 11,81 miljoen euro. Aankomend seizoen is dat dankzij de plaatsing voor de Champions League dus 17,715 miljoen euro. Over het salaris van Ávila hoeft Ajax zich nog geen zorgen te maken, maar de verkoop van de overige zes spelers die deze zomer mogen vertrekken gaat dus een flinke besparing opleveren van 12,285 miljoen euro.

Naam speler Salaris 2024/2025 +50%
Josip Sutalo 2.500.000 3.750.000
Branco van den Boomen 2.350.000 3.525.000
Borna Sosa 1.960.000 2.940.000
Chuba Akpom 1.660.000 2.490.000
Carlos Forbs 980.000 1.470.000
Sivert Mannsverk 720.000 1.080.000
Gaston Ávila 600.000 900.000
Jakov Medic 520.000 780.000
Anton Gaaei 520.000 780.000
Totaal 11.810.000 17.715.000
Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.