Mossou hoort vergelijking tussen Steijn en Ten Hag: 'Dat slaat natuurlijk nergens op'

door Timo Suur 106 Bron Algemeen Dagblad

Mossou hoort vergelijking tussen Steijn en Ten Hag: 'Dat slaat natuurlijk nergens op'

door Timo Suur 106 Bron Algemeen Dagblad

Laatst geüpdatet

Sjoerd Mossou blijft de keuze van Ajax om Maurice Steijn aan te stellen als nieuwe hoofdtrainer opmerkelijk vinden. Steijn werd woensdag gepresenteerd door de Amsterdamse club als nieuwe hoofdtrainer en hij tekende een contract tot medio 2026 in de hoofdstad. De stap van de oefenmeester wordt vergeleken met de overstap van Ten Hag in 2017 (van FC Utrecht naar Ajax), maar dit vindt Mossou een onzinnige vergelijking.

Sven Mislintat, directeur voetbalzaken, legde op de persconferentie uit dat er altijd gekeken moet worden naar trainers van kleinere clubs. Hierbij wordt er door Mossou verwezen naar de stap van Jürgen Klopp van FSV Mainz 05 naar Borussia Dortmund. De Duitse oefenmeester werd van een relatief kleine club gehaald, maar het liep uit op een succes. 'Ik snap zijn uitleg wel', zo begint Mossou in de voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad. 'Dat kan inderdaad bij iedere trainer gebeuren, maar het blijft wel een opvallende move. Dat heeft iedereen al wel zo’n beetje genoemd. Steijn vond dat zelf ook en dat gaf hij ook toe. Hij was zelf ook min of meer verrast.'

Mossou is heel benieuwd naar het tijdperk van Ajax onder Steijn, zo laat hij blijken in de podcast. 'Het is een atypische keuze, omdat hij van een relatief kleine club komt, maar ook gezien zijn spelopvatting, prestaties en achtergrond.' De stap van Steijn wordt vaak vergeleken met die van Ten Hag in 2017, maar Mossou kan zich hier niet in vinden. 'Dat slaat natuurlijk nergens op. Ten Hag was trainer geweest bij Bayern (München II, red.), assistent-trainer bij PSV en kampioen geworden bij FC Twente als assistent. Dat is verder niet erg, maar dat is wel een andere uitgangspositie. Ook gezien het type spel wat hij bij die clubs heeft gespeeld.'

Voorbereiding van de persconferentie 

Tot slot komt de voorbereiding van de persconferentie aan bod. Mossou denkt dat er niet zoveel voorbereid hoeft te worden bij een presentatie. 'Dit is niet zo’n hele moeilijke persconferentie. Je bent nieuw en het is een gegeven dat mensen verrast zijn', vertelt de journalist. 'Dan is het slim om in ieder geval te laten merken dat je dat zelf ook wel een beetje was. Vervolgens leg je uit dat je er het beste van gaat maken. Het is niet zo dat er allerlei valkuilen waren. Je kunt moeilijk verwijten dat Steijn voor zijn kans gaat bij Ajax.’

Ajax speelt voor het eerst sinds de jaren tachtig in een wit uittenue! Bestel nu het nieuwe uitshirt voor het seizoen 2023/24!

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.