Jay Gorter is trots dat hij weer eens onder de lat heeft mogen staan namens Ajax 1, zo laat hij weten in gesprek met Ajax.nl. De 24-jarige keeper uit Purmerend moest tegen Eintracht Frankfurt (1-2) invallen nadat teamgenoot en tevens vriend Remko Pasveer geblesseerd het veld moest verlaten. Gorter vertelt over de band tussen de twee.
Gorter geeft aan dat hij dubbele gevoelens heeft over donderdagavond. 'Ik denk dat we onszelf iets meer kunnen belonen. We hadden veel kansen en die benutten we niet. Voor mij is het natuurlijk mooi dat ik minuten maak, dat is lang geleden. Natuurlijk is het wel bitter dat je hem niet winnend of met een punt afsluit', vertelt de vervanger van Pasveer.
Vervolgens komt de doelman te spreken over hoe hij de wedstrijd vanaf de bank beleefde: 'Ik zag een sterk Ajax, de eerste tien minuten vooral. Je beloont jezelf met een goal. Daarna gaven we het voor mijn gevoel ietsjes weg en werd het meer een "heen en weer wedstrijd". Uiteindelijk denk ik dat Frankfurt ook wel recht had op een goal.'
De 24-jarige doelman is blij dat hij weer in de Johan Cruijff ArenA heeft mogen keepen. 'Er is niks mooier dan een volle ArenA op donderdagavond in de Europa League of Europees. Dat is het mooiste wat er is.'
Onderonsje Pasveer en Gorter
Gorter krijgt de vraag of de geblesseerde Pasveer nog wat tegen hem zei. 'Ja, gewoon mijn ding doen. Wat ik op de training ook laat zien. Ik was vooral in de rust meer met hem bezig dan hij met mij. Voor hem is het gewoon supermoeilijk en we missen hem natuurlijk. We gaan hem heel erg missen', vertelt hij.
Hij gaat verder: 'Je ziet iemand die heel geëmotioneerd is. Remko is een goede vriend van mij. Buiten dat we elkaars concullega's, zie ik hem meer misschien als vriend. Dit gun je niemand. Ik ga zo naar hem toe, kijken of ik wat voor hem kan betekenen. Ik denk dat het meer gewoon een diepe teleurstelling voor hem is dat hij nu geblesseerd raakt in deze wedstrijd terwijl hij echt in een geweldige periode zit voor hemzelf.'
Tekst gaat verder onder de foto.

'Dat is natuurlijk rot'
Gorter moest al snel een tegengoal incasseren. 'Dat was lastig. Ik heb hem nog niet teruggezien, maar hij werd aangeraakt door Brian. Dat is natuurlijk rot. Binnen een paar minuten ligt die achter je en kun je er niet superveel aan doen. Uiteindelijk moet je jezelf herpakken en ik denk ook dat we ons als team wel herpakt hebben.'
De doelman denkt dat Ajax niet kansloos is in Duitsland: 'Nee, zeker niet. Als je vandaag hebt gezien met de support erachter denk ik zeker dat we vandaag (donderdagavond, red.) niet kansloos waren en dat donderdag ook gewoon een open wedstrijd is. De marge is klein, dus laten we het beste ervan maken', klinkt Gorter hoopvol.
Ondanks alles is Gorter heel blij dat hij weer minuten kan maken. 'Iedere keer dat je dit shirt mag aantrekken... je weet niet hoe geweldig dat is. Ik ben daar supertrots op', sluit de trotse Ajacied af.
Plaats reactie