Van Axel Dongen begon in de thuiswedstrijd tegen AZ in de basis, maar de aanvaller - die eerder al vaker blessures opliep - kon de wedstrijd niet volmaken. Na 41 minuten spelen moest Van Axel Dongen gewisseld worden, nadat hij een blessure opliep na een tackle van AZ-verdediger Yukinari Sugawara.
Mogelijk staat Van Axel Dongen nu voor zijn rentree bij Ajax. De aanvaller staat weer op het trainingsveld, al is het nog niet duidelijk of hij zaterdag tegen
Vitesse alweer minuten kan maken. Voor Ajax 1 wist Van Axel Dongen nog niet te scoren. Dat deed hij wel bij Jong Ajax. Voor het belofteteam van de club speelde hij 24 wedstrijden, waarin hij 4 goals wist te maken.
Op de trainingsbeelden die Ajax deelt zijn overigens ook spelers als
Devyne Rensch,
Steven Bergwijn en
Brian Brobbey te zien. Deze spelers moesten wedstrijden van respectievelijk Jong Oranje en het Nederlands elftal aan zich voorbij laten gaan, omdat zij
niet fit genoeg waren om in actie te komen. Het lijkt erop dat zij wel weer fit genoeg zijn om zaterdag in actie te komen tegen Vitesse.