De bal rolt doordeweeks weer volop in Europa en dat betekent dat voormalig spelers van Ajax ook weer volop in actie komen. De eerste speelronde van de Champions League staat deze week op het programma. De komende dagen kun je de verrichtingen van meerdere oud-Ajacieden dan ook hier volgen.
Dinsdag 8 september
In België neemt
Carlos Forbs het dinsdagavond met Club Brugge in de Champions League op tegen Aston Villa. De voormalig Ajacied wordt in de basis verwacht in het Jan Breydelstadion, waar om 18.45 uur wordt afgetrapt.
Răzvan Marin komt dinsdagavond in actie in de Champions League. AEK Athene neemt het om 18.45 uur op tegen LASK. De Roemeen wordt in de basis verwacht op het middenveld van de Griekse ploeg. AEK keert daarmee na enkele jaren afwezigheid terug op het hoogste Europese podium.
Ook
Georges Mikautadze komt dinsdagavond in actie in de Champions League. Villarreal gaat om 21.00 uur op bezoek bij Borussia Dortmund. De voormalig Ajacied wordt in de basis verwacht in het Signal Iduna Park.
Voor
Francesco Farioli wacht eveneens een bijzondere Champions League-avond. De voormalig trainer van Ajax gaat met FC Porto om 21.00 uur zijn eerste Champions League-wedstrijd als trainer coachen tegen Manchester City. De wedstrijd wordt gespeeld in het Estádio do Dragão.
Een bijzondere wedstrijd staat op het programma in Madrid, waar Real Madrid om 21.00 uur tegenover Internazionale staat. Bij de Italiaanse topclub staat voormalig Ajacied
Cristian Chivu aan het roer. De Roemeen neemt het daarmee op tegen José Mourinho, met wie hij als speler bij Inter samenwerkte. Onder Mourinho won Chivu in 2010 de Champions League, waarna hij nu als trainer tegenover zijn voormalig coach staat.
Ook
Antony komt dinsdagavond in actie in de Champions League. De Braziliaan gaat met Real Betis om 21.00 uur op bezoek bij Lille. De wedstrijd wordt gespeeld in het Stade Pierre-Mauroy. Antony wordt in de basis verwacht. Real Betis begint daarmee aan de eerste Champions League-wedstrijd van de club in 21 jaar.
Tekst gaat verder onder de foto.
Antony maakt zijn Champions League-rentree met Real Betis, dat na 21 jaar terug is.
Op de Engelse velden wordt dinsdagavond ook gevoetbald in de Carabao Cup.
Justin Kluivert neemt het met Bournemouth om 20.45 uur op tegen Lincoln City. Het is nog niet duidelijk of de voormalig Ajacied aan de aftrap verschijnt.
Op hetzelfde tijdstip komt
Brian Brobbey in actie met Sunderland. De ploeg neemt het om 20.45 uur op tegen Hull City voor de Carabao Cup. Ook hier is het vanwege de rotatie in de beker nog afwachten of Brobbey in de basis begint.
Om 21.00 uur is het de beurt aan
Sean Steur. Newcastle United neemt het dan op tegen Millwall in de Carabao Cup. Steur is normaal gesproken geen vaste basisspeler, maar wordt vanwege zijn vele speelminuten en de rotatie in de beker wel aan de aftrap verwacht.
Voor
Jaydon Banel wacht dinsdagavond de wedstrijd tegen Wrexham in de Championship. De voormalig Ajacied ontbreekt echter opnieuw bij Burnley vanwege een spierblessure. Banel staat daardoor al enige tijd aan de kant en wordt pas eind september terugverwacht. Hij komt dinsdagavond dan ook niet in actie. De wedstrijd wordt gespeeld om 20:45.
Ook
Joël Veltman en
Edson Álvarez komen dinsdagavond in actie. West Ham United neemt het om 21.00 uur op tegen Bolton Wanderers in de Championship. Veltman speelde afgelopen zaterdag nog de volledige wedstrijd tegen Derby County, die met 3-0 werd gewonnen. Álvarez kwam opnieuw niet in actie en zat zelfs niet bij de wedstrijdselectie, nadat hij de afgelopen weken nadrukkelijk in verband werd gebracht met een vertrek bij West Ham.
Al-Ittihad neemt het dinsdagavond om 20.00 uur op tegen Al-Feiha. Bij de Saudische club staat voormalig Ajacied
Steven Bergwijn onder contract. De aanvaller speelt sinds 2024 in Saudi-Arabië, nadat hij Ajax verliet. Het is nog niet duidelijk of Bergwijn aan de aftrap verschijnt.