Tussen al het belangrijke nieuws en reacties rondom Ajax kun je in de loop van de week best het een en ander missen. Geen zorgen, want Ajax Showtime houdt je op de hoogte van de laatste nieuwtjes en gebeurtenissen omtrent de recordkampioen van het Nederlands voetbal.
Dinsdag 16 december
Berghuis goed gemutst terug op trainingsveld van Ajax
Steven Berghuis is dinsdag weer goed gemutst op het trainingsveld van Ajax verschenen, zo is te zien op beelden van de club op X en de eigen website. Letterlijk goed gemutst omdat hij de kou buiten tegengaat met een muts op en figuurlijk omdat Berghuis met een grote glimlach op het veld staat. Het is, voor zover bekend, de eerste keer sinds zijn liesblessure dat de linkspoot weer op het trainingsveld verschijnt.
Tekst gaat verder onder het X-bericht.
Berghuis staat al geruime tijd aan de kant met de genoemde liesblessure. Halverwege oktober kreeg hij er last van en sindsdien kwam hij niet meer in actie namens Ajax. Intussen beleefde de club een trainerswissel van John Heitinga naar Fred Grim, die het laatste weken steeds beter op de rit krijgt.
Vorige week liet Berghuis tegenover Hans Kraay jr. al weten dat hij deze week de training zou hervatten. Grim vertelde er in aanloop naar Ajax - Feyenoord over: 'Dat heeft hij zelf aangegeven. Hoe lang het precies gaat duren, kan ik er niet veel over zeggen, maar hij komt wel langzaam terug.'
Jaros ziet Bouwman ooit in Premier League spelen
Vitezslav Jaros ziet Aaron Bouwman in de toekomst in de Premier League spelen, zo laat hij weten in gesprek met De Telegraaf. De centrumverdediger van Ajax maakt indruk op de huurling van Liverpool. 'Hij kende een heel goede voorbereiding op het seizoen en speelde de eerste wedstrijd, maar raakte helaas geblesseerd', weet de goalie nog.
Het heeft het toptalent echter bepaald niet teruggeworpen in zijn ontwikkeling. 'Net nu we hem nodig hadden, is hij de laatste vier wedstrijden weer in het elftal gekomen en hij doet het geweldig. Dat is crazy, want Aaron is pas achttien jaar oud. Ik zie hem elke ochtend gebracht worden door zijn ouders, want hij heeft nog geen rijbewijs. Hij heeft snelheid en kracht, is groot en goed aan de bal. Als hij zich zo door ontwikkelt, dan denk ik dat het goed komt.'
Ajax beboet voor vuurwerkactie tegen sc Heerenveen
Ajax krijgt een geldboete van vijftienduizend euro opgelegd door de aanklager betaald voetbal. Dit is naar aanleiding van het vuurwerkincident tijdens de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Een maand later was er opnieuw vuurwerk op de tribune bij Ajax. Toen was dat tijdens de wedstrijd tegen FC Groningen, daar is nog geen straf voor uitgesproken.
Bij de wedstrijd tegen sc Heerenveen werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd door het afsteken van vuurwerk. Dit vuurwerk was om een overleden supporter te eren. Een maand later wilde de F-Side opnieuw een overleden supporter eren. Toen werd de wedstrijd definitief gestaakt na het meermaals afsteken en op het veld gooien van vuurwerk.
Tekst gaat verder onder de foto.
Babangida houdt signeersessie in Amsterdam
Tijani Babangida houdt zaterdag 20 december een signeersessie in de Ajax Fanshop naast de Johan Cruijff ArenA, zo meldt Ajax Life. De oud-speler van Ajax signeert zijn nieuwe boek 'BABA, tussen zon en schaduw'. Het boek is uiteraard ook te koop aanstaande zaterdag.
De Nigeriaanse vleugelflitser is van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig in de Ajax Fanshop. Hij neemt dan uitgebreid de tijd om zijn handtekening te zetten in zijn nieuwe boek. Er is natuurlijk ook ruim de tijd om op de foto te gaan met de oud-Ajacied.
Spaan haalt uit: 'Lijkt erop dat Ajax verkeerde data-analist heeft laten lopen'
Henk Spaan heeft in zijn column in Het Parool uitgehaald naar Ajax' directeur voetbal Marijn Beuker. 'Het artikel over Marijn Beuker, directeur voetbal bij Ajax, in de NRC van zaterdag is ontluisterend. Het blijkt dat hij, in tegenstelling tot wat hijzelf over zijn opleiding vertelt op LinkedIn, helemaal geen bachelor is in "Sportmanagement" en "Sport Psychology". En dat hij hierover als antwoord aan de NRC gaf dat je op LinkedIn natuurlijk de zaak altijd iets "rooskleuriger" voorstelt.'
Spaan zou het eigenlijk normaal vinden als er gevolgen horen bij de acties van Beuker. 'Ik weet wel dat in elke andere bedrijfstak dan het voetbal iemand die liegt over zijn opleiding zijn bureau kan leegruimen. Geen wonder dat het hoofd van de afdeling Football Analytics bij Ajax, Vosse de Boode, onlangs de club verliet, omdat ze twijfelde aan de academische onderbouwing van Beukers opvattingen.'
Spaan zag De Boode, die bewegingswetenschapper is aan de VU, dit jaar nog een certificaat verwerven van het wereldberoemde Massachusetts Institute of Technology. 'Het lijkt erop dat Ajax de verkeerde data-analist heeft laten lopen.'
Maandag 15 december
Zaakwaarnemer Heitinga: 'Ik zou het niet overwaarderen nu'
Rob Jansen, zaakwaarnemer van onder anderen John Heitinga, is van mening dat er niet te zwaar gewogen moet worden aan de vier wedstrijden die Ajax op rij wist te winnen onder leiding van Fred Grim, zo vertelt hij in de podcast KieftJansenEgmondGijp. Hij geeft daarbij aan dat hij niet op zoek is naar credits voor voorganger Heitinga, die inmiddels is ontslagen bij Ajax.
'Dat hoeft van mij niet zozeer, maar ik zou het ook niet overwaarderen nu', aldus de bekende Nederlandse spelersmakelaar. 'Ik zou niet doorslaan met het Grim-effect. Dat gaat een beetje ver. Ajax moet punten halen en vanaf daar kun je weer verder gaan bouwen.'
KNVB maakt scheidsrechter NEC - Ajax bekend; Lindhout heeft de leiding
De KNVB heeft maandagmiddag de scheidsrechter voor de wedstrijd NEC - Ajax bekendgemaakt, zo valt te lezen op de website. Allard Lindhout gaat de wedstrijd tussen de nummer drie en vier van de Eredivisie in goede banen proberen te leiden. De leidsman krijgt ondersteuning aan de zijlijn van Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos zal de vierde official zijn. Tot slot zijn Pol van Boekel en Patrick Inia verantwoordelijk voor de video-arbitrage. De wedstrijd begint zaterdagavond om 20.00 uur.
Ajax hofleverancier in Elftal van de Week Voetbal International
Ajax is goed vertegenwoordigd in het Elftal van de Week van Voetbal International. De Amsterdamse club won zondagmiddag met 2-0 van Feyenoord en meerdere spelers wisten uit te blinken. Zodanig dat het vier spelers van Ajax een plek in het Elftal van de Week van Voetbal International heeft opgeleverd. Dat zijn Ko Itakura, Lucas Rosa, Davy Klaassen en Mika Godts. Ajax is voor het eerst in negen (!) maanden hofleverancier van het VI Elftal van de Week, zo weet Ajax-watcher Lentin Goodijk bovendien te melden.
'In Amsterdam vinden ze het ook goed als ze de ballen de tweede ring in peren'
Willem van Hanegem zag dat Feyenoord tekortkwam tegen Ajax. 'Ja, Ajax staat met de kont in de eigen zestien. In Amsterdam vinden ze het op dit moment ook goed als ze de ballen de tweede ring in peren. De Ajax-gezinde pers noemt het zelfs "met lef spelen". Dat is het natuurlijk helemaal niet, maar ze mogen het doen zoals ze zelf willen', zo begint de Feyenoord-legende in zijn column in het Algemeen Dagblad.
Van Hanegem ziet een effectieve speelwijze bij Ajax. 'Op de lange termijn is dit geen speelwijze waar mensen blij van worden, maar nood breekt even wetten. En de andere kant is ook: Feyenoord probeert wel aan te vallen, maar wat levert dat nou eigenlijk op? Van Persie had veel kansen geteld, maar dan was ik zeker net even in de keuken.'
'Ja, Ueda stond alleen voor de keeper. En ja, Smal schoot een keer net naast', zo somt Van Hanegem een aantal kansen van Feyenoord op. 'Maar Ajax kreeg toch ook veel kansen?' De oud-international zag ook een positief punt bij Ajax. 'Die Sean Steur is een leuke speler, die deed prima mee op 17-jarige leeftijd. Dat is waar Ajax voor hoort te staan. Talenten opleiden en laten spelen.'
Spaan ziet naast Regeer meerdere uitblinkers aan de kant van Ajax
Henk Spaan zag Youri Regeer uitblinken tegen Feyenoord. 'In deze Fariolivariant van het Grimbal kon Regeer uitblinken, op tactisch en verdedigend gebied', zo begint zijn column in Het Parool. 'Ik heb zelf Resink genoemd en ooit Proper, tegenwoordig op de bank bij NEC wegens Sano en ook El Karouani als mogelijke "zessen", maar nu denk ik: zijn zij beter dan Regeer? Nee toch?'
Regeer heeft duidelijk indruk gemaakt op Spaan. 'Tegen Qarabag bracht de nummer 6, toevallig of niet zijn rugnummer, bij zijn invalbeurt meteen stabiliteit en zondagmiddag (tegen Feyenoord, red.) was hij een stille kracht in de zinderende Arena. De eenheid in het elftal zorgde voor eenheid in het stadion, of andersom.'
Spaan zag nog meer uitblinkers aan de kant van Ajax. 'Gloukh speelde goed, inclusief een monumentale solo, evenals Steur die na de eerste vijf minuten hard in de wedstrijd groeide, Bouwman was een superieure 18-jarige met effectieve rushes vooruit, Dolberg is de echte Ajaxspits, Itakura was goed, evenals op mentaal gebied Klaassen en de toeschouwers voelden zich massaal een zelfbewuste twaalfde man.'






![[Update] Ajax bevestigt: hoofdscout De Lang vertrekt bij Amsterdamse club; Ajax polst opvolger](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-05%2Fmarijn-beuker-ajax-kelvin-de-lang-6814a02fb8edd.jpg@webp)










![[Update] 'Here we go' van Romano: 'Tomiyasu tekent tot einde seizoen voor Ajax'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-12%2Ftomiyasu-arsenal-6936d50f3932c.jpg@webp)




















Plaats reactie