Dit is het livetopic voor de jeugdinterlands van dinsdag 31 maart. Onder meer Oranje O19, Oranje O18 en Oranje O17 komen in actie op deze laatste dag van de maand. Ook Frankrijk O19 en Noorwegen O19 met respectievelijk Marvyn Munzungu en Daniel Skaarud spelen op dinsdag. Volg het hier en praat mee!
FT | Frankrijk O19 - Kroatië O19 (1-1)
Frankrijk O19 heeft zich niet weten te plaatsen voor het komende EK. De Fransen moesten dinsdagmiddag winnen van de leeftijdsgenoten van Kroatië, maar kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Kroatië kwam na rust op voorsprong, waarna de Fransen al snel op gelijke hoogte kwamen. Tien minuten voor tijd ontving Ajax-verdediger Muzungu een rode kaart (twee keer geel) en zodoende kende hij een negatieve hoofdrol in deze voor Frankrijk teleurstellend verlopen wedstrijd.
Opstelling Frankrijk:
Niflore; Angely (Eymard 46'), Muzungu, Tape, Koumbassa; Matondo, Merah (Lucea 56'), Courcoul (Dodote 93'); Messi (Mmadi 46'), Molebe, Detourbet (Dabo 83').
Doelpunten:
0-1 Pavle Smiljanic (56')
1-1 Enzo Molebe (68')
Bijzonderheden:
- Ajax-speler Marvyn Muzungu ontving in de 81e een rode kaart (twee keer geel).
FT| Zwitserland O19 - Noorwegen O19 (2-1)
Het duel tussen Zwitserland O19 en Noorwegen O19 was er vooral een om de eer. Beide ploegen konden zich niet meer plaatsen voor het EK. Bij Noorwegen stond Ajax-speler Daniel Skaarud in de basis. De buitenspeler werd na 87 minuten naar de kant gehaald.
Opstelling Noorwegen O19:
Klausen; Haugen (Haland 46'), Prent-Eckbo, Svenningsen, Sandrod (Riise 65'); Holmen, Gausdal, Woxen (Eikrem 65'); Skaarud (Olderheim 87'), Nilsen-Modebe, Laegreid (West 75').
Doelpunten:
1-0 Ivan Parra (6')
1-1 Sean Nilsen-Modebe (54')
2-1 Lou William (83')
15.00 uur | Nederland O17 - Wit-Rusland O17 (2-1)
Oranje O17 slaagde er eerder niet in om zich te plaatsen voor de tweede EK-kwalificatieronde. Om die reden degradeerde Oranje O17 naar de League B, waardoor het al snel in het seizoen duidelijk was dat de huidige lichting geen EK zal spelen dit jaar. In Turkije speelt men nu wedstrijden om promotie naar de League A af te dwingen.
Eerder werd er nipt gewonnen van de leeftijdsgenoten van Kosovo. Dinsdagmiddag wacht een wedstrijd tegen Wit-Rusland O17. Namens Ajax zijn Mohamed Abdalla, Joshua Bastien en Luca Nas geselecteerd.
Opstelling Nederland O17:
Attigah; Bens, Bizoza, Vos, Laaouina; De Koning, Abdalla, Pereira Da Gama; Schaken, Puati, Aserie.
Wissels Nederland O17:
Hulleman, Furtado Brito, Plantinga, Hendrix, Bastien, Nas, Sabono, Van der Lijcke.
Doelpunten:
1-0 Mohamed Abdalla (17')
2-0 Jerayno Schaken (21')
2-1 Maxim Karpovich (35')
18.00 uur | Nederland O19 - Spanje O19 (0-0)
Nederland O19 speelt dinsdagavond een spannende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Spanje O19. Beide landen staan na twee duels op zes punten, al heeft Spanje op dit moment het betere doelsaldo. Het betekent dat Nederland O19 dinsdagavond moet winnen om zich te plaatsen voor de EK-eindronde in Wales. Namens Ajax zijn Aaron Bouwman, Lucas Jetten, Jinairo Johnson, Mylo van der Lans, Sean Steur en Valentijn van der Velde geselecteerd door bondscoach Adil Ramzi.
Opstelling Nederland O19:
Nog niet bekend.
Wissels Nederland O19:
Nog niet bekend.
Doelpunten:
-
19.00 uur | Faeröer O18 - Nederland O18 (0-0)
Nederland O19 speelt dinsdagavond op het sportpark van De Treffers in Groesbeek tegen de leeftijdsgenoten van Faeröer. Eerder wist Oranje O18 al te winnen van Moldavië en Noord-Macedonië. Daarmee is het team terug in de League A.
De kwalificatie-opzet voor het EK onder 19 in 2027 is uitgebreid met een extra ronde. Er worden drie ronden gespeeld, waarvan deze eerste ronde al in het seizoen dat de talenten nog uitkomen voor Onder 18.
Na de zomer volgen ronde twee en drie (eliteronde) waarin definitief kwalificatie voor de Europese eindronde kan worden afgedwongen. Daarvoor moet je wel in League A zitten. Namens Ajax behoren Levi Acheampong, Mark Engel, Pharell Nash en Thijmen Romers tot de selectie van Oranje O18.
Opstelling Nederland O18:
Nog niet bekend.
Wissels Nederland O18:
Nog niet bekend.
Doelpunten:
-




































Plaats reactie