Ajax heeft in de vijfde speelronde van de competitie het zelfvertrouwen weer enigszins kunnen opkrikken. In een maar voor de helft gevulde Amsterdam ArenA won de thuisclub met 2-0 van NEC. Voor de Amsterdammers scoorde invaller Kenneth Perez tweemaal.
De ploeg van trainer Henk ten Cate begon gretig aan het duel. Ryan Babel en Klaas-Jan Huntelaar kregen in de beginfase twee niet te missen kansen, maar NEC-doelman Gabor Babos redde beide keren met een katachtige reflex. De bezoekers kregen in de eerste helft slechts één kans. De van Manchester United gehuurde middenvelder Chris Eagles kon na knullig balverlies van de Spanjaard Roger zomaar doorlopen naar Maarten Stekelenburg. De Amsterdamse keeper redde echter bekwaam op de poging van Eagles.
Ajax had in de eerste 45 minuten weliswaar een veldoverwicht op de Nijmegenaren, maar speelde niet overtuigend. Ten Cate nam in de rust maatregelen en bracht Kenneth Perez voor de tegenvallende Roger. De wissel pakte goed uit: de Deen brak na een kwartier in de tweede helft de ban voor Ajax door vanaf twintig meter prachtig de 1-0 aan te tekenen. Acht minuten voor tijd scoorde Perez ook de tweede Amsterdamse treffer. (foto: www.ajax.nl)



































Plaats reactie