Dit is het livetopic voor de overige Eredivisiewedstrijden van zondag 1 februari. Naast het uitduel van Ajax met Excelsior staan er vier andere wedstrijden op het programma: PSV speelt de topper tegen Feyenoord, Heracles Almelo neemt het op tegen Fortuna Sittard en sc Heerenveen ontvangt FC Utrecht. Tot slot speelt FC Volendam tegen Go Ahead Eagles. Alle duels zijn te zien op ESPN.
Klik hier voor de actuele ranglijst van de Eredivisie!
FT | PSV - Feyenoord (3-0)
PSV trapte in het eigen Philips Stadion om 14.30 uur af tegen Feyenoord. De Eindhovenaren waren midweeks uitgeschakeld in de Champions League na een nederlaag tegen Bayern München, maar staat in de Eredivisie al enige tijd duidelijk aan kop. Feyenoord was voorafgaand aan het duel de nummer twee van de Eredivisie en wilde die positie vasthouden.
Dat de Rotterdammers dat zondag in ieder geval niet op eigen kracht zouden doen, werd tegen PSV al heel snel duidelijk. Armando Obispo tekende al binnen de eerste tien minuten voor de 1-0 en vervolgens ging het snel. Guus Til scoorde in de dertiende minuut en Ismael Saibari voegde er in de achttiende minuut nog een derde treffer aan toe. Het zou bij 3-0 blijven in Eindhoven.
Opstelling PSV:
Kovar; Dest, Schouten, Obispo, Mauro Junior; Wanner, Veerman, Saibari; Bajraktarevic, Til, Perisic.
Opstelling Feyenoord:
Wellenreuther; Deijl, St. Juste, Ahmedhodzic, Bos; Targhalline, Hwang, Valente; Hadj Moussa, Ueda, Sauer.
Doelpunten:
1-0 Armando Obispo (10')
2-0 Guus Til (13')
3-0 Ismael Saibari (18')
Tekst gaat verder onder de foto.
FT | Heracles Almelo - Fortuna Sittard (2-1)
Heracles Almelo speelde op eigen veld een belangrijke wedstrijd tegen Fortuna Sittard. De hekkensluiter had voorafgaand aan het duel twee punten minder dan FC Volendam en NAC Breda, de nummers zeventien en zestien van de Eredivisie. Fortuna Sittard is juist bezig aan een goed seizoen en bezette voorafgaand aan het treffen de tiende plek in de competitie.
Het werd zondag vooral de wedstrijd van de terugkeer van Remko Pasveer, die Ajax in de afgelopen week inruilde voor zijn voormalig werkgever. Met de 42-jarige goalie onder de lat werd het een succesvolle middag voor Heracles Almelo, want het wist met 2-0 te winnen van Fortuna Sittard en droeg daarmee de laatste plek over aan Telstar.
Opstelling Heracles Almelo:
Pasveer; Benita, Te Wierik, Van Hoorenbeeck, Mesik, Van der Kust; Hrustic, Mirani; Ould-Chikh, Zeefuik, Ünüvar.
Opstelling Fortuna Sittard:
Branderhorst; Pinto, Adewoye, Marquez, Kasanwirjo, Hubner; Brittijn, Michut; Ihattaren, Sierhuis, Peterson.
Doelpunten:
1-0 Ajdin Hrustic (26')
1-1 Kaj Sierhuis (37')
2-1 Alec van Hoorenbeeck (44')
FT | sc Heerenveen - FC Utrecht (1-1)
Later op de middag speelde sc Heerenveen in het Abe Lenstra Stadion tegen FC Utrecht. De nummer elf van de Eredivisie kwam komt met FC Utrecht een directe concurrent tegen, want de Domstedelingen bezetten voorafgaand aan het duel van zondag de twaalfde plaats. Het verschil tussen de clubs was slechts één punt.
Het genoemde verschil zou zondag niet veranderen, want sc Heerenveen en FC Utrecht wisten het verschil niet te maken in Friesland. De thuisploeg kwam via Jacob Trenskow nog op voorsprong, maar het was Jesper Karlsson die een punt wist te redden voor zijn ploeg.
Tekst gaat verder onder de foto.
Opstelling sc Heerenveen:
Klaverboer; Braude, Willemsen, Zagaritis, Rivera; Linday, Van Overeem; Trenskow, Brouwers, Meerveld; Vente.
Opstelling FC Utrecht:
Barkas; Vesterlund, Van der Hoorn, Viergever, Murkin; Engwanda, Zechiël; Karlsson, De Wit, Bozdogan; Alarcon.
Doelpunten:
1-0 Jacob Trenskow (24')
1-1 Jesper Karlsson (54')
20.00 uur | FC Volendam - Go Ahead Eagles (0-0)
FC Volendam sluit het voetbalweekend in de avond af tegen Go Ahead Eagles. De nummer vijftien van de ranglijst wist de laatste thuiswedstrijd te winnen tegen FC Utrecht, en zal hoop putten uit dat duel. FC Volendam heeft slechts één punt voorsprong op de zestiende plaats en kan een nieuwe zege dus goed gebruiken.
Go Ahead Eagles speelde donderdag met 0-0 gelijk tegen SC Braga en was daarmee de best presterende Nederlandse club in de Europa League. De zeven verzamelde punten waren echter niet genoeg om de volgende ronde te bereiken. In de competitie staat de club uit Deventer op de veertiende plaats, met vier punten voorsprong op FC Volendam.
Opstelling FC Volendam:
Van Oevelen; Ugwu, Amevor, Verschuren, Meijers; Plat, Kwakman; Oehlers, Kökcü, Ideho; Kuwas.
Opstelling Go Ahead Eagles:
De Busser; Sampsted, Van Zwam, Kramer, James; Meulensteen, Linthorst; Slory, Breum, Suray; Edvardsen.
Doelpunten:
0-1 Victor Edvardsen (10')











![[Update III] 'Ajax en Sano op hoofdlijnen akkoord, NEC wijst eerste bod af'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2026-01%2Fkodai-sano-nec-ajax-ko-itakura-6968a3cd30fc3.jpg@webp)







![[Update] 'Komst van Fred geen gemakkelijke opgave voor Ajax, Amsterdammers geven niet op'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2026-01%2Ffred-fenerbahce-697bc880016cb.jpg@webp)

![[Update] 'Carrizo tekent voor 4,5 jaar bij Ajax, Cruijff speelt belangrijke rol'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2026-01%2Fmaher-carrizo-velez-sarsfield-697c760d20122.jpg@webp)


















Plaats reactie