'We hebben een regeling getroffen', zegt advocaat Harro Knijf tegen de Amsterdamse krant. Bedragen wil Knijff echter niet noemen. Maar: 'Als je een regeling treft, moet je niet piepen.' Eind december werd Bergkamp, samen met toenmalig hoofdtrainer
Marcel Keizer en assistent-coach
Hennie Spijkerman,
op non-actief gesteld.
Waar Ajax er al snel uitkwam met Keizer en Spijkerman gold dit niet voor Bergkamp. De voormalig aanvaller was het
niet eens met de ontslaggronden en dreigde via zijn advocaat met een arbitragezaak. Nu Ajax en Bergkamp een regeling hebben getroffen is die mogelijke arbitragezaak niet meer nodig.
Bergkamp begon in 2009 met het trainen van de jeugd van Ajax, waarna hij in 2011 assistent-trainer werd bij het eerste elftal. Bovendien speelde de oud-speler van Arsenal een grote rol in de Fluwelen Revolutie. Daaruit ontstond het Technisch Hart waar Bergkamp eveneens onderdeel van was.