Pasveer houdt teamgenoten scherp: 'Probeer er wel een beetje druk op te leggen'

door Jari Perridon 11

Bron Ajax TV

Pasveer houdt teamgenoten scherp: 'Probeer er wel een beetje druk op te leggen'

door Jari Perridon 11

Bron Ajax TV

Laatst geüpdatet

Remko Pasveer zal naar alle waarschijnlijkheid weer onder de lat staan tegen Eintracht Frankfurt in de Europa League, zo bevestigt hij tegenover Ajax TV. De doelman is weer fit en kijkt er naar uit om het op te nemen tegen de Duitsers. In gesprek met het clubkanaal gaat hij verder in op zijn blessure en de relatie met winteraanwinst Matheus Lima Magalhães.

'Het gaat goed, ik ben weer helemaal fit', begint de doelman bij Ajax TV. Hij geeft wat meer uitleg over de blessure die hij opliep voorafgaand aan het treffen met Go Ahead Eagles. 'Ik stond klaar om naar buiten te gaan tegen Go Ahead Eagles en toen schoot het me in de rug. Dat heb je weleens. Dit was een behoorlijk pittige. We hebben het goed getraind en verzorgd. De maandag daarna kon ik het bed helemaal niet uitkomen, dat heb je soms. Na zoveel wedstrijden, op hele slechte velden, ben ik denk ik een beetje gaan compenseren met dit tot gevolg helaas', vertelt Pasveer.

Relatie met Matheus

Zijn vervanger voor die wedstrijd was Matheus, die een goede indruk maakte. Ook tegen Almere City verscheen de Braziliaanse doelman aan de aftrap. De nieuweling maakt vooralsnog een goede indruk op Pasveer. 'Het is een goede jongen van wat ik zie. Hij wil ook graag. De taal is wel lastig voor hem. Hij is bezig met Engels leren, want hij spreekt Portugees. Dat is nog wel een dingetje. Het is lastig om een gesprek te hebben, het is veelal met gebaren. Hij is er heel druk mee bezig en dat is ontzettend knap.'

Tekst gaat verder onder de foto.

matheus almere ajax
Matheus maakte een goede indruk in de wedstrijden tegen Go Ahead Eagles en Almere City

Desalniettemin baalde Pasveer van zijn blessure. 'Ik wil eigenlijk alles spelen. Voor mijn gevoel zat ik er wel lekker in. Dat wil je zelf in de hand houden en je wil bij de groep blijven om er grip op te houden. Het is dan wel lastig als je moet toekijken', zo geeft hij toe. Ondanks de blessure bleef hij erg betrokken bij zijn teamgenoten en hield hij de druk er goed op. 'Ik probeer jongens scherp te houden en dingen aan te geven. De coaching op het veld is gewoon zo belangrijk. Dat is ook mijn taak, als we de bal voorin in hebben of verliezen moeten we goed staan. Dat moeten de jongens ook zelf gaan doen en ik probeer er wel een beetje druk op te leggen.'

Clean sheets in de Eredivisie

Ajax wist in de Eredivisie al dertien keer de nul te houden. Tien van die clean sheets komen op naam Pasveer, die erg tevreden is met de statistiek en het werk dat hij en zijn teamgenoten leveren. 'Het gaat er ook om dat je geen goals om de oren krijgt. Normaliter heb je bij Ajax wel jongens die kunnen scoren. Dan doe je het al heel erg goed. Superattractief is het nog niet, dat weten wij ook. We werken er wel aan, maar dat heeft gewoon tijd nodig. We komen van ver. Het is dan belangrijk om eerst die verdediging dicht te zetten en vandaar uit stappen te zetten naar voren om het verder uit te bouwen en meer vertrouwen te krijgen', is de doelman van mening.

Pasveer wil het succes niet enkel op zijn conto schrijven. Volgens hem is het een echte teamprestatie en dat wordt ook zo beleefd door zijn medespelers. 'Een vriend van mij zegt altijd. "De nul is heilig". Voor mij is dat ook zo. Je wil de nul houden en je werk goed doen. Dat doe je ook zeker niet alleen. Dat wordt altijd als een groep gevierd. Dat is gewoon lekker. Donderdag hopen we er weer op.'

Tekst gaat verder onder de foto

remko pasveer ajax pec zwolle 24 25
Pasveer wist al tien (!) keer de nul te houden in de Eredivisie 

Treffen met Eintract Frankfurt 

Tot slot kijkt de ervaren kracht uit naar het treffen met Eintracht Frankfurt. 'Europese avonden zijn altijd erg mooi in de ArenA. We willen weer een ronde verder dus we gaan weer knallen. We gaan voor de winst.' De doelman weet nog niet al te veel van de Duitse opponent, maar weet wel een beetje wat Ajax kan verwachten. 'Ik weet nog niet zo heel veel van ze. Vandaag gaan we meer doorlichten. Duitsers staan er vaak om bekend dat ze fysiek sterk zijn en veel inhoud hebben. Afgelopen weekend hadden ze een minder weekend heb ik meegekregen. Voor de rest gaan we echt kijken naar hoe zij tactisch staan.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.