Baas blijft Heitinga steunen: 'Wij staan honderd procent achter de trainer'

door Jon van Dam 83 Bron Voetbal International

Baas blijft Heitinga steunen: 'Wij staan honderd procent achter de trainer'

door Jon van Dam 83 Bron Voetbal International

Youri Baas denkt dat Ajax en John Heitinga vanzelf de stijgende lijn zullen inzetten. Ondanks het 3-3 gelijkspel bij Sparta Rotterdam houdt de verdediger vertrouwen in de oefenmeester. Baas verwacht dat Ajax' nieuwe speelstijl tijd vergt en dat de blessuregevallen niet helpen bij het creëren van vastigheden.

Baas wordt gevraagd of de snelle tegendoelpunten na rust door een gebrek aan duidelijkheid kwamen. 'Misschien lijkt het onduidelijk. We zijn druk bezig met coachen, dus af en toe lijkt het dan misschien heel onduidelijk, terwijl we juist met elkaar bezig zijn om de juiste oplossingen te vinden. Dus het is net hoe je het bekijkt', zo zegt Baas tegenover Voetbal International.

De linkspoot geeft aan wat Heitinga na afloop in de kleedkamer tegen zijn spelers zei: 'Dat het een teleurstellende dag was, maar om positief af te sluiten dat we niet gestopt zijn met werken en die spirit erin houden. Dat is vaker gebeurd dit seizoen, dat moeten we er zeker in houden.'

Baas neemt het op voor Heitinga

Baas blijft ondanks de externe kritieken op Heitinga pal achter zijn trainer staan. ‘We doen het met z’n allen, wij staan honderd procent achter de trainer. We blijven gewoon werken met z’n allen.' Eerder steunden Davy Klaassen en Wout Weghorst de oefenmeester al.

Ajax incasseerde dit seizoen al zestien tegentreffers in de eerste tien wedstrijden. Onder Francesco Farioli gebeurde dat pas na 23 duels. De Amsterdammers proberen hoog druk te zetten, zoals in Marseille het geval was. Het resulteerde in een snelle 3-0 achterstand en uiteindelijk een 4-0 nederlaag.

Tekst gaat verder onder de foto.

john-heitinga-sparta-ajax-25-26
Het lukt John Heitinga nog niet om de defensie van Ajax te stabiliseren. 

Baas vertelt dat de spelers geen vragen aan Heitinga stellen over de offensieve speelstijl. 'Nee, want Ajax wil altijd hoog druk zetten, en dat hebben we vorig jaar ook gedaan. Dat lage blok is nu iets waar we beter in moeten worden, want we kunnen niet negentig minuten lang druk op de bal zetten. Dat is zeker iets waar we in moeten ontwikkelen. Daar trainen we ook op.’

Owen Wijndal viel in Marseille uit met een blessure en was niet beschikbaar tegen Sparta Rotterdam. In eerste instantie zou Baas op de linksbackpositie spelen, ware het niet dat Ko Itakura geblesseerd raakte. Daardoor werd Jorthy Mokio de linksachter en speelde Baas naast Josip Sutalo.

Veel wisselingen bij Ajax

Baas erkent dat die verschillende samenstellingen af en toe wel lastig zijn. ‘Maar je traint natuurlijk wel heel vaak met elkaar, dus iedereen weet gewoon wat er van hem verwacht wordt. Het is af en toe wennen, maar iedereen weet wat hij moet doen.'

'Ik zie wel vastigheid in het verdedigen, maar het gaat dan ook om de kleine dingen, de margins, zoals de trainer het noemt. Zeker als je één-op-één gaat doorstappen: als je dan één duel verliest, kan je in de problemen komen.'

Ajax had vorig seizoen met Remko Pasveer en Jordan Henderson twee ervaren leiders op het veld staan. Dit seizoen moet dat stokje overgenomen worden door anderen, waaronder Baas. Toch wil hij zichzelf niet beschouwen als nieuwe leider.

'De nieuwe leider, dat denk ik niet, we hebben meerdere leidersfiguren, alleen ik voel wel heel erg die verantwoordelijkheid om die rol op me te nemen. En helemaal vanuit de as van het veld, om mensen weg te zetten om het beter op te lossen.'

Tekst gaat verder onder de foto.

Baas-itakura-ajax-psv
Youri Baas voelt de verantwoordelijkheid om een leidersrol op zich te nemen. 

Ondanks het teleurstellende resultaat in Rotterdam is Baas blij met de veerkracht die Ajax toonde. 'Dat is iets positiefs dat we mee kunnen nemen. Of dat genoeg is voor Ajax? Nee. We moeten dominanter worden. Er is heel veel ruimte voor verbetering, vooral in het voetballende gedeelte. Maar die spirit die we hebben, is essentieel om dat voor elkaar te krijgen.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.