Ajax begint de competitiewedstrijd tegen NEC met Remko Pasveer en Wout Weghorst als basisspelers. Dat maakt de club zondagmiddag ruim voor de aftrap bekend via zijn officiële kanalen. Trainer Francesco Farioli voert nog meer wijzigingen door. De wedstrijd tussen Ajax en NEC begint zondagmiddag om 16.45 uur.
Bij Ajax begint Pasveer weer op doel. De doelman stond de afgelopen weken aan de kant met een liesblessure, maar is volledig hersteld. De afgelopen twee duels zat hij al op de bank en dit keer kiest trainer Farioli voor de ervaren goalie in de basis. Het betekent dat Matheus, die de afgelopen periode onder de lat stond, het moet doen met een plek op de bank.
Rugani mag opnieuw beginnen, Henderson keert terug in de basis
In de achterhoede kiest Farioli ervoor om geen wijzigingen door te voeren. Het betekent dat Daniele Rugani opnieuw de plek van de geblesseerde Youri Baas overneemt. Eerder speelde Farioli nog met Ahmetcan Kaplan, maar de Turk zit - net als tegen Sparta Rotterdam - op de bank bij Ajax. Ook Dies Janse zit op de bank, terwijl Jorrel Hato 'gewoon' als linksback speelt. De verdediging bestaat verder uit Anton Gaaei en Josip Sutalo.
Op het middenveld keert Jordan Henderson terug van een schorsing. De Engelsman was niet inzetbaar tegen Sparta Rotterdam, maar keert nu dus terug op 'zes'. Op het middenveld staan verder ook Davy Klaassen en Kenneth Taylor. Voor Klaassen wordt het zijn 250ste wedstrijd in de Eredivisie voor Ajax. Het betekent onder meer dat Kian Fitz-Jim wederom op de bank zit. De middenvelder stond eerder dit seizoen vaak in de basis, maar wordt de laatste tijd vaak aan de kant gehouden.
In het vorige duel speelde Steven Berghuis nog op het middenveld bij Ajax. Hij staat nu opgesteld als linksbuiten bij de Amsterdammers. Zo moet Mika Godts het wederom doen met een plek op de bank. Oliver Edvardsen is er niet bij. Zijn seizoen is voorbij vanwege een knieblessure. Brian Brobbey is er wel bij, maar hij zit op de bank.
Weghorst basis
Bij Ajax staat dit keer Weghorst in de basis. Tijdens het vorige duel maakte de spits een goede indruk en dat heeft er mogelijk voor gezorgd dat de aanvaller dit keer een kans in de basis krijgt. Bertrand Traoré, die tegenviel tegen Sparta Rotterdam, mag het opnieuw van de aftrap laten zien. Farioli kiest dus volop voor ervaring tegen NEC. Van de basisspelers van Ajax zijn er zeven 29 jaar of ouder.
Opstelling Ajax:
Pasveer; Gaaei, Sutalo, Rugani, Hato; Henderson, Klaassen, Taylor; Traoré, Weghorst, Berghuis.
Wissels Ajax:
Gorter, Matheus, Rosa, Wijndal, Brobbey, Godts, Kaplan, Fitz-Jim, Rasmussen, Mokio, Janse, Regeer.
Tekst gaat verder onder de opstelling.
Ajax kan mogelijk kampioen worden
Ajax kan zondag mogelijk kampioen worden. Op dit moment staat Feyenoord met 2-0 voor tegen PSV en dat betekent goed nieuws voor de Amsterdammers. Bij een zege van Feyenoord op PSV heeft Ajax zondagmiddag aan een zege op NEC genoeg voor de 37ste landstitel.
Het duel tussen Ajax en NEC begint om 16.45 uur. Vlak voor de aftrap weet men in de Johan Cruijff ArenA wat de uitslag is bij het duel tussen Feyenoord en PSV en dus weet men van tevoren al of Ajax een kampioenswedstrijd speelt.
Plaats reactie