Rik Verhage maakt de overstap van Ajax naar Sparta Rotterdam. Dat meldt Voetbal International-verslaggever Tim van Duijn vrijdagmiddag via X. De jeugdtrainer wordt assistent bij Jong Sparta Rotterdam, zo valt te lezen. De 37-jarige Verhage begon zijn trainerscarrière in de jeugdopleiding van AZ, terwijl hij in die periode ook werkzaam was in de jeugdopleiding van Koninklijke HFC. Verhage was sinds de zomer van 2015 werkzaam bij Ajax. In de afgelopen jaren was hij onder meer trainer van Ajax O19, Ajax O12, Ajax O14 en Ajax O15.
In april 2024 vierde Verhage een mooie succes met Ajax O15. Hij won toen een internationaal jeugdtoernooi in Marokko en behaalde later met zijn teams goede resultaten op internationale toernooien.
Tekst gaat verder onder het X-bericht.
In januari 2026 maakte Verhage de overstap naar Jong Ajax, waar hij assistent-trainer werd. Daarmee zette hij de stap van de jeugdopleiding naar het betaalde voetbal binnen de Amsterdamse club. Verhage beschikt over een UEFA A-trainerslicentie.
Verhage wordt nu assistent-trainer bij Jong Sparta Rotterdam. Dat elftal komt uit in de Tweede Divisie. Vorig seizoen eindigde Jong Sparta in die competitie op de tiende plaats. Ajax en Sparta moeten de overgang van Verhage nog wel bevestigen.
Yuri Rose trainer Ajax O19
Het lijkt er verder op dat Yuri Rose in het komende seizoen trainer van Ajax O19 zal zijn, zo meldt Van Duijn. In het afgelopen seizoen begon Paul Nuijten, inmiddels vertrokken bij Ajax, als trainer van het hoogste jeugdelftal. Gedurende het seizoen was Nuijten ook assistent-trainer bij het eerste elftal en trainer van Jong Ajax.
Nadat Nuijten niet langer de trainer van Ajax O19 was, werd die positie ingevuld door Rose. Afgaande op de informatie van Van Duijn blijft Rose ook in het komende seizoen de trainer van het vlaggenschip van de jeugdopleiding van de Amsterdamse club.