Kasper Dolberg heeft vrijdagavond een uur meegedaan tijdens een gelijkspel van Denemarken tegen Schotland, terwijl Anton Gaaei op de bank bleef. Op dezelfde avond kwam ook Oscar Gloukh in actie en hij was zelfs trefzeker tijdens een 0-4 overwinning. Verder bleven Josip Sutalo en Vitezslav Jaros op de bank zitten tijdens overwinningen van respectievelijk Kroatië en Tsjechië.
FT | Denemarken - Schotland (0-0)
Vrijdagavond nam Denemarken het in eigen huis op tegen Schotland in de WK-kwalificatie. In de Deense selectie zijn in de personen van Anton Gaaei en Kasper Dolberg twee Ajacieden opgenomen, waarvan enkel laatstgenoemde tegen Schotland in de basis stond. Het betrof de eerste kwalificatiewedstrijd voor Denemarken.
Schotland is de sterkste tegenstander in de poule en dus kon Denemarken vrijdagavond meteen goede zaken doen. Dolberg was aan de kant van de Denen, bij een 0-0 stand, de eerste die naar de kant werd gehaald. Hij deed een uur mee tijdens de interland. Ook na zijn wissel wist Denemarken niet tot scoren te komen en dus bleef de brilstand op het bord staan.
Opstelling Denemarken:
Schmeichel; Kristensen, Andersen, Christensen, Maehle; Dreyer (Froholdt 74'), Højbjerg, Hjulmand, Damsgaard; Dolberg (Grønbaek 61'); Biereth (Højlund 74').
Wissels Denemarken:
Hermansen, Jørgensen, Vestergaard, Høgsberg, O'Riley, Osula, Højlund, Grønbaek, Skov Olsen, Froholdt, Dorgu, Gaaei.
Doelpunten:
-
Tekst gaat verder onder de foto.
FT | Moldavië - Israël (0-4)
Israël speelde vrijdagavond tegen Moldavië in het teken van de WK-kwalificatie. Zomeraanwinst Oscar Gloukh zit in de selectie bij Israël en mocht - opgesteld als middenvelder - tegen Moldavië weer minuten maken. Israël had vooraf zes punten uit drie wedstrijden en kon vrijdagavond weer een stap zetten richting het WK.
Met Gloukh in de basis ging Israël dus voor een positief resultaat en dat kwam er. Al voordat er een uur op de klok stond, stonden de Ajacied en de zijnen op een 0-3 voorsprong. Ook de 0-4 viel nog en die werd door niemand minder dan Gloukh gemaakt. Daarmee was het gedaan voor de interland en dus deden de Ajacied en zijn land goede zaken.
Opstelling Israël
Da. Peretz; Dasa (Khalaili 72'), Do. Peretz (Kanichowsky 65'), Lemkin, Nachmias, Revivo; Biton, E. Peretz (Jehezkel 79'), Gloukh, Solomon (Shua 65'); Baribo (Turgeman 72').
Wissels Israël
Glazer, Nir On, Shlomo, Gandelman, Shua, Khalaili, Mizrahi, Kanichowsky, Jehezkel, Turgeman, Blorian, Levi.
Doelpunten:
0-1 Dor Peretz (15')
0-2 Manor Solomon (35')
0-3 Tai Baribo (59')
0-4 Oscar Gloukh (77')
FT | Faeröer - Kroatië (0-1)
Vrijdagavond speelde Kroatië uit in Faeröer voor de WK-kwalificatie. Josip Sutalo is wederom opgeroepen voor het nationale elftal en zal, mits fit, vrijdagavond hebben gehoopt aan de aftrap te verschijnen. Niets bleek echter minder waar, want de centrumverdediger begon op de bank.
Kroatië haalde zes punten uit de eerste twee wedstrijden en wilde die lijn voortzetten. Na iets meer dan een halfuur spelen kwamen de Kroaten dan ook op een 0-1 voorsprong en daar zou het bij blijven voor de interland tegen de Faeröer Eilanden. Sutalo bleef vrijdagavond de volledige negentig minuten op de bank zitten.
Opstelling Kroatië
Livakovic; Jakic (Smolcic 80'), Pongracic, Caleta-Car, Sosa (Perisic 51'); Mario Pasalic (Marco Pasalic 80'), Sucic; Baturina (Modric 65'), Kramaric, Fruk; Budimir (Ivanovic 51').
Wissels Kroatië
Kotarski, Ivusic, Smolcic, Erlic, Sutalo, Marco Pasalic, Modric, Moro, Perisic, Ivanovic, Juranovic.
Doelpunten:
0-1 Andrej Kramaric (31')
Tekst gaat verder onder de foto.
FT | Montenegro - Tsjechië (0-2)
Tsjechië speelde vrijdagavond tegen Montenegro voor de WK-kwalificatie. De nieuwe keeper van Ajax, Viteszlav Jaros, zit bij de selectie van Tsjechië, maar speelde tot aan vrijdagavond pas één helft voor het eerste elftal van Tsjechië. Dit was in een oefeninterland die met 7-1 werd gewonnen. Tsjechië zit in dezelfde poule als Kroatië en stond voorafgaand aan het duel met Montenegro met negen punten uit vier wedstrijden bovenaan.
De keeper van Ajax moest het vrijdagavond doen met een plek op de bank. Jindrich Stanek, doelman van Slavia Praag en met 29 jaar oud geroutineerd, kreeg de voorkeur. De ploeg van Jaros kwam al binnen drie minuten op voorsprong. Lukas Cerv zorgde voor de vroege voorsprong. Uiteindelijk viel voormalig Ajax-speler Vaclav Cerny nog in en zorgde in de slotfase voor de allesbeslissende 0-2.
Opstelling Tsjechië
Stanek; Doudera (Hranac 49'), Holes, Krejci, Zeleny; Soucek, Cerv (Sadilek 84'); Kusej (Cerny 46'), Sulc (Kuchta 84'), Provod; Schick (Chory 71').
Wissels Tsjechië
Kovar, Jaros, Jemelka, Hranac, Vitik, Sadilek, Kuchta, Cerny, Jurasek, Chory, Beran, Kral.
Doelpunten:
0-1 Lukas Cerv (3')
0-2 Vaclav Cerny (90+6')








































Plaats reactie