Frankrijk is dinsdagavond op succesvolle wijze begonnen aan het WK 2026. De Fransen kwamen Senegal tegen en hadden het lang moeilijk met de winnaar van de Afrika Cup. De ploeg van Kylian Mbappé trok de wedstrijd na rust naar zich toe en wist mede dankzij een wereldgoal van de superster met 3-1 te winnen.
Voor de gebruikers van de app: klik hier of bezoek de mobiele website voor optimaal gebruik van dit livetopic.
Frankrijk en Senegal troffen elkaar in 2002 ook al eens tijdens hun openingswedstrijd op het WK. Destijds wist Frankrijk, dat in 1998 nog wereldkampioen werd, niet te winnen van Senegal. Sterker nog: Senegal won destijds met 0-1.
Tekst gaat verder onder de foto.
Dinsdag werd alles dus anders. Mbappé opende de score na ruim een halfuur, waarna Bradley Barcola de 2-0 voor zijn rekening nam. Ibrahim Mbaye deed nog iets terug, maar meteen daarna jaagde Mbappé de bal van grote afstand het doel in voor de eindstand: 3-1.

































![[Update] Kroes aangesteld als vicepresident LASK: 'Zijn expertise precies wat we nu nodig hebben'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-08%2Falex-kroes-ajax-68a6b0e970ca8.jpg@webp)




Plaats reactie