Timber moet WK alsnog missen: Koeman roept direct vervanger op

door Jesse ter Haar 57 Bron KNVB

Timber moet WK alsnog missen: Koeman roept direct vervanger op

door Jesse ter Haar 57 Bron KNVB

Laatst geüpdatet

Jurriën Timber moet het WK van 2026 alsnog aan zich voorbij laten gaan, zo brengt de KNVB op maandagavond zelf naar buiten. De verdediger van Arsenal is nog niet voldoende hersteld van een liesblessure en moet het eindtoernooi dus uit zijn hoofd zetten. Ronald Koeman roept Lutsharel Geertruida op als vervanger.

Denk jij het WK beter te voorspellen dan andere Ajax-fans? Speel mee in onze WK Pool en win mooie prijzen!

'Jurriën Timber mist het WK 2026', zo brengt de Nederlands voetbalbond naar buiten. 'De 24-jarige verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure om op een medisch verantwoorde manier deel te nemen aan het WK. In overleg met de medische staf is daarom besloten dat Timber het kamp van het nationale team in New York zal verlaten na de wedstrijd tegen Oezbekistan.'

Met het wegvallen van Timber zou de selectie van Oranje uit 25 spelers bestaan, maar die balans herstelt bondscoach al snel weer. 'Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida (Sunderland) als vervanger van Timber. Dit brengt de selectie van Nederland in het kamp in Kansas terug tot 26 spelers.'

Timber, die dit seizoen met Arsenal kampioen van de Premier League werd, kampt al een behoorlijke tijd met verschillend blessureleed. Zijn focus ging allereerst op de slotfase van de competitie en de finale van de Champions League en hoewel het er aanvankelijk niet op leek, was de oud-Ajacied plots fit genoeg om te spelen in de eindstrijd van het miljardenbal.

Contact met Ronald Koeman

Na afloop van het binnenhalen van het landskampioenschap met Arsenal liet Timber zich nog uit over zijn contact met de bondscoach van Oranje. 'Ik geef hem gewoon updates met hoe het ervoor staat', vertelde hij over de gang van zaken. 'Hij weet hoe ik ervoor sta en hopelijk gaan we het redden. De kans dat ik meega naar Amerika (naar het WK, red.) is er', sprak hij toen.

Uiteindelijk was Timber dus fit genoeg om in actie te komen tijdens de finale van de Champions League. Met Arsenal nam hij het op tegen Paris Saint-Germain. De voormalig speler van Ajax en de zijnen hielden stand tegen de favoriet uit Parijs en speelden met 1-1 gelijk in de reguliere speeltijd én de verlenging. In de strafschoppenreeks moest Arsenal het alsnog afleggen tegen Paris Saint-Germain, dat voor de tweede keer op rij beslag wist te leggen op de Champions League-trofee.

Het, voor liefhebbers van het Nederlands voetbal, meest heuglijke nieuws van die avond was dat Timber inderdaad minuten mocht maken. Sterker nog: de oud-Ajacied viel in de 66ste minuut in en speelde zodoende het restant van de reguliere speeltijd en de volledige verlenging. Er was voor Timber dus reden om te hopen op deelname aan het WK.

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Jurrien Timber Arsenal
Jurriën Timber kon in de 66ste minuut invallen tijdens de Champions League-finale met Arsenal tegen Paris Saint-Germain.

Koeman besloot Timber op te nemen in de selectie van het Nederlands elftal voor het WK. De verdediger kreeg na afloop van de finale van de Champions League enkele dagen om het seizoen af te sluiten met Arsenal, waarna hij dus - een dag na de oefennederlaag tegen Algerije - aan mocht sluiten bij Oranje. 'Er was geen reactie de volgende dag op zijn lies', vertelde Koeman op de persconferentie rondom het bekendmaken van zijn selectie voor het WK.

Lutsharel Geertruida

Dat Timber niet aanwezig kan zijn tijdens het WK, betekent voor Geertruida juist dat hij er wel bij kan zijn. De teamgenoot van Brian Brobbey, die ook tot de selectie behoort, bij Sunderland moet het gat dat Timber achterlaat zien op te vullen. De rechtsbenige verdediger kan zowel als rechter centrale verdediger als rechtsback uit de voeten.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.