Telstar had veel moeite met tweetal van Ajax: 'We hadden veel moeite met die nummer 10'

door Bart Veenstra 6 Bron ESPN

Telstar had veel moeite met tweetal van Ajax: 'We hadden veel moeite met die nummer 10'

door Bart Veenstra 6 Bron ESPN

Telstar had veel moeite met het spel van Davy Klaassen en Oscar Gloukh. Dat laten Telstar-spelers Danny Bakker en Ronald Koeman junior weten tegenover ESPN. De club uit Velsen-Zuid/IJmuiden was lang kansloos tegen Ajax, maar wist het in de slotfase toch nog behoorlijk spannend te maken: 2-3.

Danny Bakker, niet te verwarren met zijn naamgenoot die in een ver verleden jeugdspeler van Ajax was, zag dat Telstar het moeilijk had met Ajax. 'We hadden moeite om in ons spel te komen', vertelt de aanvoerder van Telstar.

Bakker legt uit waarom Telstar geen grip kreeg op Ajax in de eerste helft. 'Davy Klaassen speelde heel hoog, eigenlijk als tweede spits. We wisten niet zo goed wat we met hem aan moesten. Met enkele omzettingen konden we dat herstellen, maar pas in de tweede helft speelden we met lef. Het duurde even voordat we warmgedraaid waren', beseft Bakker.

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Davy Klaassen Telstar Ajax
Davy Klaassen bleek een ware plaag voor Telstar: 'We wisten niet zo goed wat we met hem aan moesten.'

Telstar wist er uiteindelijk niet in te slagen om - met tien man - nog tot 3-3 te komen. In de slotfase bleef Bakker hangen in de spits en hij merkte dat zijn tank leeg raakte. 'Mijn benen waren helemaal volgelopen, het lukte mij niet meer om op tijd terug te komen.'

Koeman lovend over Gloukh

Telstar-doelman Koeman junior moest in het begin van het duel twee treffers incasseren. Bij de eerste goal zag hij er niet heel goed uit. 'Voor mijn gevoel werd de bal van richting veranderd', legt hij uit. 'Ik lag toen ook al, dus dan moet je geluk hebben dat de bal alsnog op je voet komt. Het ziet er gewoon knullig uit, maar ik vind het geen fout. Ik ben vaak wel reëel als het fout is.'

Koeman raakte tijdens het duel met Ajax ook nog geblesseerd aan zijn schouder toen hij in botsing kwam met Kasper Dolberg. 'Het voelt niet helemaal top, mijn arm. Maar het was goed genoeg om door te gaan. Even een pijnstiller erin en door. Ik hoop dat er niks kapot is, maar we gaan het morgen (maandag, red.) wel zien. We moeten even de reactie afwachten, maar verder is er niks aan de hand.'

Tot slot deelt hij complimenten uit aan enkele spelers van Ajax. Hij noemt onder meer Youri Baas, maar vooral Gloukh krijgt lof. 'We hadden veel moeite met die nummer 10 (Oscar Gloukh, red.). We kregen moeilijk grip op hem, zeker toen hij ging zwerven. Ik vind hem goed aan de bal. Hij is écht een goede speler.'

oscar-gloukh-telstar-ajax-25-26
Oscar Gloukh kan rekenen op complimenten vanuit Telstar: 'Hij is écht een goede speler.'
Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.