Maandagavond kwam naar buiten
dat De Jong het EK definitief moet missen vanwege een enkelblessure. Daarnaast raakte Teun Koopmeiners tijdens de warming-up voor het oefenduel met IJsland geblesseerd aan zijn lies. Over de ernst van die blessure is op dit moment nog niets duidelijk, al wordt er wel snel meer nieuws verwacht.
Met Maatsen haalt Koeman er een linksback bij en daarmee lijkt hij niet per se een directe vervanger van De Jong. Wel staat Maatsen erom bekend om als linksback het middenveld in te schuiven. Andere middenvelders als Quinten Timber, Mats Wieffer en Marten de Roon konden niet worden opgeroepen, omdat zij nog herstellende zijn van blessures.
Maatsen speelde in het afgelopen seizoen voor Chelsea en
Borussia Dortmund. Bij de Duitse club maakte hij in het afgelopen halve seizoen veel indruk. Met Borussia Dortmund werd de finale van de Champions League bereikt. Die eindstrijd werd met 2-0 verloren, mede door een fout van Maatsen bij de tweede treffer. Wel kan gesteld worden dat Maatsen een uitstekende finale speelde.
Het EK voor Oranje begint aankomende zondagmiddag. Polen is de eerste tegenstander in de groepsfase. Daarna volgen voor het Nederlands elftal nog wedstrijden tegen Frankrijk en Oostenrijk. De nummers één en twee plaatsen zich sowieso voor de achtste finales. Daarnaast plaatsen ook de vier beste nummers drie (van zes groepen) zich voor de volgende ronde van het toernooi in Duitsland. Met Steven Bergwijn en Brian Brobbey kent de definitieve EK-selectie van Oranje twee spelers van Ajax.