Van Praag duidelijk over Overmars: 'Een terugkeer bij Ajax zou niet mogelijk moeten zijn'

Hoofdnieuws
zondag, 05 april 2026 om 12:35Goedemorgen Eredivisie
marc overmars ajax

Volg Ajax Showtime op Google

Blijf op de hoogte van het laatste Ajax Showtime-nieuws door ons als favoriete bron in Google in te stellen.

Volg ons op Google
Michael van Praag vindt dat Marc Overmars niet meer bij Ajax aan de slag kan. Dat laat de voormalig voorzitter van de Raad van Commissarissen weten bij Goedemorgen Eredivisie op ESPN. Van Praag was destijds actief bij de club en vertelt dat hij contact heeft gehad met veel betrokken vrouwen. Inmiddels werkt Ajax aan een betere veiligheid op de werkvloer.
De oud-bestuurder wordt in het ochtendprogramma eerst gevraagd of Ajax het financiële gat met PSV ook kan dichten zonder Champions League-inkomsten te genereren. 'Op termijn denk ik wel', antwoordt hij. 'We zijn allemaal geneigd om naar één seizoen te kijken, maar dat moet je niet doen. Je moet naar de lange termijn kijken. Ajax komt heus wel weer terug en gaat ook weer Champions League spelen. Maar het zal een langere weg zijn.'
Hans Kraay jr. haalt vervolgens de situatie van Marc Overmars aan. De voormalig technisch directeur vertrok in 2022 bij Ajax vanwege seksueel grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijke collega’s. Het Instituut Sportrechtspraak legde hem een schorsing van één jaar op.
'De meningen zijn in dit land flink verdeeld over Overmars. We weten waarom hij weg moest bij Ajax. Had hij wat u betreft terug kunnen komen en kan hij nog terugkomen? Of is er te veel pijn bij de dames die met hem gewerkt hebben?', luiden de vragen van Kraay aan Van Praag.

Michael van Praag: 'Deze vrouwen werken nog steeds bij Ajax' 

Van Praag was, toen het nieuws over Overmars naar buiten kwam, net actief als adviseur van de Raad van Commissarissen. 'Ik mag Overmars heel erg graag. Hij was linksbuiten toen ik voorzitter was. In de periode dat ik in de Raad van Commissarissen zat, zijn er te veel meisjes en vrouwen naar mij toegekomen – uit zichzelf – om te vertellen dat ze hier heel veel last van hebben gehad. Die werken er bovendien nu nog steeds.'
Tekst gaat verder onder de foto.
michael van praag ajax rvc
Michael van Praag weet dat veel vrouwen bij Ajax last hebben gehad van het gedrag van Marc Overmars. 
Ajax heeft destijds een externe partij onderzoek laten doen naar het gedrag van Overmars. 'Toen bleek dat er aan de werksfeer bij Ajax, maar ook aan de veiligheid van de mensen, heel wat mankeerde. Daarvoor is iemand in dienst genomen. Er wordt hard aan gewerkt om het bedrijfsklimaat en de veiligheid binnen Ajax te verbeteren.'
'Ik ga er niet over, maar als ik er nog wel over ging, dan had ik de eindverantwoordelijkheid en ben ik van mening dat, op basis van wat ik zelf ervaren heb en hoe hij het heeft aangepakt, een terugkeer niet mogelijk zou moeten zijn', is Van Praag resoluut.

Hoofdnieuws & Bijzaken en geruchten

Laatste Reacties

Loading