Ajax walst over Paris Saint-Germain heen en bereikt halve finale Future Cup

door Bram Bark 108

Ajax walst over Paris Saint-Germain heen en bereikt halve finale Future Cup

door Bram Bark 108

Laatst geüpdatet

Ajax overrompelde Paris Saint-Germain in de laatste groepswedstrijd van de Future Cup. De Amsterdammers moesten winnen om zeker te zijn van een plek in de halve finale en deden dat met overtuiging. Ajax had weinig te duchten van de Franse grootmacht. Op het hoofdveld van Sportpark de Toekomst werd het - mede dankzij een hattrick van Luca de Baat - 5-0. Door de uitslag op het andere veld kroont Ajax zich tot groepswinnaar.

De intenties van Ajax werden direct duidelijk in de openingsfase van het belangrijke duel. De Amsterdammers drongen Paris Saint-Germain terug en kregen de eerste mogelijkheden van de wedstrijd. Luca de Baat nam een uitbal alsof het een hoekschop was. De buitenspeler legde de bal op het hoofd van Jeshurun Simeon, die net naast kopte

Even later werd Denzel Darko gevaarlijk. De jongeling snelde het middenveld over en schoot de bal gericht naar de verre hoek. Doelman Ilian Saleh hield echter zijn doel schoon. Ook de kopbal van Imran Talai - na een hoekschop van De Baat - trof geen doel. Ajax verdiende een doelpunt en bleef aandringen.

Ajax kwam vervolgens vier minuten in overtal te staan. Aanvoerder Seydou Konate kreeg een gele kaart voor het vasthouden van Darko. Met een man meer was De Baat heel dicht bij de openingstreffer. Marouane Bentaleb zette Eniola Owolabi aan het werk. De back speelde De Baat aan. Laatstgenoemde begon aan een slalom en schoot van heel dichtbij op doelman Saleh. Die actie verdiende een doelpunt.

Ajax krijgt wat het verdient

De Baat was een last voor Paris Saint-Germain-verdediging en bekroonde zijn sterke wedstrijd tot dusver met een doelpunt. Simeon slingerde de bal voor het doel en bij de tweede paal was het nu wel raak voor De Baat De voorzet werd nog licht getoucheerd en binnengekopt door de buitenspeler van Ajax.

Ajax liet het er niet bij zitten en denderde door. De Baat gaf de bal slim op Bentaleb, die op zijn beurt Talai aanspeelde. De middenvelder kapte en schoot met rechts op doel. De goalie keerde de poging, maar in tweede instantie was het een koud kunstje voor Roméo Garnier. De spits scoorde tegen zijn oude ploeg.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Garnier-AjaxO17
Garnier deed zijn oude ploeg pijn.

Paris Saint-Germain kwam slechts eenmaal in de buurt van Giovanni van der Wijst en toen was de goalie alert. Verder bleef het woord aan Ajax. De Baat krulde een vrije trap over de muur tegen de deklat. Daar was Ajax dus al heel snel dicht bij een derde treffer. In de slotfase van het eerste bedrijf moest Ajax het doen met een man minder na een gele kaart voor Joshua Bastien.

Man van de wedstrijd Luca de Baat

De Baat was de gevaarlijkste aanvaller van Ajax in de eerste helft en schoot ook uit de startblokken in het tweede bedrijf. Hij poortte een tegenstander, zette sterk door en schoof de bal rustig in de verre hoek voor de 3-0. De buit leek binnen voor de equipe van Stan Bijl.

Ajax was niet van plan om het rustiger aan te doen na de comfortabele voorsprong en De Baat rook zijn kans schoon om een hattrick te maken op de Future Cup. Bastien draaide zijn tegenstander dol en wipte de bal naar de tweede paal, waar De Baat zijn hoofd alleen nog maar tegen de bal hoefde te zetten: 4-0.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Luca de Baat Ajax O17 Future Cup
De Baat schitterde namens Ajax O17 tegen Paris Saint-Germain.

Lorenzo Kana-Biyik was nog dicht bij een doelpunt namens Paris Saint-Germain, maar de aanvaller volleerde over. Ajax kon de wedstrijd rustig uitspelen en de benen sparen voor de finaledag van de Future Cup. Het toetje van de wedstrijd was van Owolabi. De doelman van Paris Saint-Germain leverde de bal in bij de back, die de bal vervolgens van grote afstand over de goalie in het lege doel schoot. Een tegenvaller voor de Amsterdammers was de tweede gele kaart voor Bastien. Vier minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd werd hij van het veld gestuurd.

FT | Ajax O17 - Paris Saint-Germain (5-0)

Opstelling Ajax O17:

Van der Wijst; Owolabi, Bentaleb, Isik, Bastien; Darko, Hato, Talai; De Baat, Garnier, Simeon.

Wissels Ajax O17:

Cloos, Van Loon, Peters, Nas, Newstead, Gomes Ferreira, Tarvajarvi.

Opstelling Paris Saint-Germain O17:

Saleh; Da Silva, Mboma, Malomba, Konate, Drame, Zeghadi, Diasivi, Polter, Anastase, Mboumba.

Wissels Paris Saint-Germain O17:

Astruc, Tieoule, Gassama, Kana-Biyik, Tiehi, Maiga, Doua.

Doelpunten:

1-0 Luca de Baat (9')
2-0 Roméo Garnier (13')
3-0 Luca de Baat (21')
4-0 Luca de Baat (25')
5-0 Eniola Owolabi (39')

Rode kaart:

Joshua Bastien (37')

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.