Francesco Farioli kan zondag geen beroep doen op twee sterkhouders van Ajax in het Eredivisie-uitduel van de club met Almere City. Remko Pasveer is niet op tijd hersteld van zijn blessure en datzelfde geldt voor aanvoerder Jordan Henderson. Het tweetal is zodoende niet opgenomen in de basisopstelling van de koploper. Bij winst in Flevoland kan Ajax goede zaken doen in de Eredivisie. Zo kan de voorsprong op naaste belager PSV worden vergroot tot acht punten.
Zoals gezegd ontbreekt Pasveer onder de lat bij Ajax. De 41-jarige doelman, die wel op de bank zit, wordt daarom opnieuw vervangen door Matheus. De Braziliaan maakte afgelopen week zijn debuut voor Ajax in het thuisduel met Go Ahead Eagles en hield gelijk de nul. Door de teruggekeerde Jay Gorter zitten de talentvolle doelmannen Paul Reverson en Charlie Setford niet bij de selectie.
In de achterhoede van Ajax vinden we de naam van Josip Sutalo nog niet terug op het wedstrijdformulier. De Kroaat kampte met een schouderblessure en miste het treffen met Go Ahead Eagles. Ook het duel in Flevoland komt nog te vroeg voor hem. Zondagmiddag wordt het centrale duo gevormd door Daniele Rugani en Youri Baas. Anton Gaaei en Jorrel Hato zullen respectievelijk als rechts- en linksback fungeren tegen Almere City.
Wederom geen Henderson in basis van Ajax
Henderson is de afwezige naam op het middenveld van de Amsterdammers. De Engelsman werd tegen Go Ahead Eagles al gespaard door Farioli, maar is nog niet volledig fit bevonden. Henderson begint op de bank bij Ajax. Davy Klaassen zal op de plek van de voormalig Liverpool-captain als controleur komen te spelen. Het drietal op de middelste linie wordt gecomplementeerd door Kian Fitz-Jim en Kenneth Taylor.
In de voorhoede begint Ajax met een wijziging ten opzichte van het duel met de Deventenaren. Bertrand Traoré begint op de bank en wordt vervangen door Steven Berghuis. Net zoals afgelopen weekend begint Farioli met Brian Brobbey in de punt van de aanval. De sterke spits werd onlangs verkozen tot Speler van de Maand van de Eredivisie en is door de afwezigheid van Wout Weghorst voorlopig onomstreden eerste spits. Brobbey wordt in Almere naast Traoré geflankeerd door linksbuiten Mika Godts.
Tekst gaat verder onder de foto.

Wanneer Ajax weet te winnen in Flevoland, zou dat de eerste officiële zege op bezoek bij Almere City betekenen. De Amsterdammers kunnen daarnaast de voorsprong op PSV uitbreiden van vijf naar acht punten. Het duel in het Yanmar Stadion moet in goede banen geleid worden door arbiter Serdar Gözübüyük en begint om 14.30 uur.
Eerder dit seizoen was Ajax succesvoller tegen Almere City. In de laatste wedstrijd onder Maduro won Ajax in december met 3-0. Wout Weghorst en Kenneth Taylor brachten de Amsterdammers voor rust op een comfortabele voorsprong. Tien minuten na de pauze bepaalde Kian Fitz-Jim, op aangeven van Taylor, de eindstand op 3-0.
Opstelling Ajax:
Matheus; Gaaei, Rugani, Baas, Hato; Fitz-Jim, Klaassen, Taylor; Berghuis, Brobbey, Godts.
Wissels Ajax:
Gorter, Pasveer, Rosa, Henderson, Kaplan, Edvardsen, Traoré, Van den Boomen, Mokio, Janse Verschuren, Konadu.
Plaats reactie