Ajax schuift twee toptalenten vervroegd door naar Jong Ajax

door Bram Bark 32 Bron Ajax Showtime

Ajax schuift twee toptalenten vervroegd door naar Jong Ajax

door Bram Bark 32 Bron Ajax Showtime

Laatst geüpdatet

Pharell Nash en Mohamed Abdalla schuiven door naar Jong Ajax. De twee talenten speelden in de eerste seizoenshelft doorgaans hun wedstrijden voor Ajax O19, maar worden nu beloond voor hun uitstekende ontwikkeling. Nash speelde al drie duels voor Jong Ajax, terwijl Abdalla zich mag gaan opmaken voor zijn debuut in het betaald voetbal.

Hoewel Abdalla nog geen minuut speelde voor Jong Ajax, trainde hij onlangs wel voor het eerst mee met de hoofdmacht van de Amsterdammers. De box-to-box-middenvelder, die ook als controleur uit de voeten kan, kan terugkijken op een uitstekende eerste seizoenshelft. Aan het begin van het huidige seizoen sloeg hij Ajax O17 al over. Het gaat hard met toptalent Abdalla, die anderhalf jaar terug overkwam van PSV.

Ajax Showtime tipte de pas zestienjarige middenvelder onlangs als talent dat zomaar kan doorbreken bij Ajax in 2026. ‘Hij heeft zijn debuut bij Jong Ajax nog niet gemaakt, dus dat is eerst de volgende stap. Maar hij heeft ongelooflijk veel potentie en eigenlijk alle voorwaarden om een topper te worden, zowel fysiek als technisch.'

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

mohamed abdalla ajax o16
Abdalla staat bekend om zijn imponerende rushes.

Nash debuteerde al bij Ajax 1

Nash mocht al ruiken aan de hoofdmacht. De aanvoerder van Ajax O19 debuteerde tijdens het Eredivisieduel met FC Groningen en maakte ook tijdens de bekerwedstrijd tegen Excelsior Maassluis minuten. Nash speelde tevens al drie keer mee bij Jong Ajax en dus is het doorschuiven van het talent niet meer dan logisch.

De Ajacied zelf reageerde trots na zijn debuut. 'Het voelt goed', begon Nash zijn verhaal na afloop van het duel met FC Groningen. 'Ik heb lang gewacht op dit moment. Ik ben gewoon iedereen dankbaar die mij in deze reis heeft geholpen. Het is jammer dat het niet in een vol stadion was, maar een debuut is een debuut.'

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ajax Showtime Fred Grim
Het eerder gestaakte duel met FC Groningen werd gespeeld in een leeg stadion, maar dat mocht de pret niet drukken voor Nash.

Nash is sterk aan de bal, weet wat een wedstrijd vraagt en is in staat om beslissend te zijn. De vleugelaanvaller werd afgelopen seizoen nog uitgeroepen tot beste speler van de Future Cup en was bij Ajax O17 goed voor achttien doelpunten en zeventien assists in competitieverband; uitstekende cijfers voor een linksbuiten.

Geen aanvullingen vanuit Ajax O17

Ajax O19 moet het de tweede seizoenshelft dus doen zonder de twee sterkhouders. Er blijft echter altijd de mogelijkheid bestaan dat talenten uit 2007 of jonger uit de Jong Ajax-selectie minuten maken in het vlaggenschip van de jeugdopleiding. Voorlopig wordt de selectie van Ajax O19 niet aangevuld met talenten van Ajax O17, al zullen er wel een aantal spelers gaan meetrainen met de ploeg van de kersverse trainer Yuri Rose.

Bram Bark (X: @Bram_Bark | E-mail: b.bark@ajaxshowtime.com)

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.