Estelle Cruijff zwijgt over neef Jordi: 'Zou het leuk vinden, maar is nog niet zeker'

door Jesse ter Haar 5 Bron Vandaag Inside

Estelle Cruijff zwijgt over neef Jordi: 'Zou het leuk vinden, maar is nog niet zeker'

door Jesse ter Haar 5 Bron Vandaag Inside

Estelle Cruijff weet nog niets over een naderend dienstverband van neef Jordi Cruijff bij Ajax, zo blijkt uit de uitzending van Vandaag Inside. Haar lach verraadt kennis over de ontwikkelingen, maar de zoon van Johan Cruijff lijkt nog niet elk moment in Amsterdam te gaan tekenen.

Ajax en Jordi Cruijff voerden al minstens tweemaal gesprekken met elkaar. Menno Geelen en Marijn Beuker, algemeen directeur en directeur voetbal van de club, reisde eerst af naar Barcelona, waarna Cruijff niet veel later naar Amsterdam kwam. In Nederland zou de bestuurder, ooit actief binnen de technische leiding van FC Barcelona, ook met commissarissen van Ajax hebben gesproken.

Als zijn nichtje wordt Estelle Cruijff als vanzelfsprekend naar de ontwikkelingen omtrent haar oom gevraagd. Ze straalt wanneer zijn naam in één adem met Ajax wordt genoemd, maar nieuws heeft ze niet voor de Ajax-fans. 'Ik zou het heel leuk vinden, maar dat is nog niet zeker. Ik heb hem niet voor de uitzending gebeld, maar ik spreek hem heel vaak. Ik zou het in ieder geval heel leuk vinden.'

Overigens gelooft Johan Derksen niet dat Cruijff momenteel zou blij zou moeten zijn met een functie bij Ajax. 'Ik weet niet of je iemand moet feliciteren met een baan bij het huidige Ajax', aldus de analist, die reageert op het feit dat Ajax tegen Qarabag FK weer tekenen van herstel liet zien. Derksen is er niet van onder de indruk. 'Zou Qarabag van Spakenburg winnen, denk je?'

Nieuwe trainer van Ajax

Mocht Cruijff daadwerkelijk bij Ajax gaan tekenen, dan is een van zijn eerste taken het aanstellen van een nieuwe hoofdtrainer. Fred Grim fungeert momenteel als interim-trainer, maar de inzet lijkt vooralsnog niet om die aanstelling definitief te maken. Zodoende wordt er al volop gespeculeerd over wie de volgende eindverantwoordelijke van Ajax zal worden.

'Je gaat dadelijk weer een gozer van Girona (Míchel, red.), die ook weer acht Spanjaarden meeneemt, halen', vreest René van der Gijp. 'Wat moet je daarmee? Die jongen van NEC (Dick Schreuder, red.) speelt echt harstikke leuk voetbal. Je ziet zijn hand echt in dat elftal terug. Geef die jongen de kans. Ik heb hem een keer bij Studio Voetbal gezien en toen vond ik hem niet geweldig in zijn performance, maar oké.'

Tekst gaat verder onder de foto.

dick-schreuder-nec-25-26
Dick Schreuder staat met NEC op een derde plek in de Eredivisie en staat daarmee boven Ajax.

Collega Derksen valt hem vervolgens bij. 'Die jongen heeft bij PEC laten zien dat hij het in zich heeft en hij doet het nu weer. Dan kun je Schreuder ook bij Ajax neerzetten, hoewel zijn broer het niet zo goed heeft gedaan', aldus de oud-voetballer, die in de technisch directeur van NEC ook een geschikte kandidaat voor Ajax ziet. 'Carlos Aalbers, de technisch directeur van NEC, heeft een nieuw elftal gekocht en we kennen er niet één van. Ze spelen de sterren van de hemel.'

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.