Philippe Clement heeft over het trainerschap bij Ajax gesproken, zo vertelt zijn assistent-trainer aan Sporza. De Belgische trainer werd eerder aan de Amsterdamse club gelinkt, maar voor zijn assistent Stephan Van der Heyden is het onduidelijk hoe concreet dat precies was. Clement tekende dinsdag in ieder geval een contract als trainer van Norwich City.
Van der Heyden krijgt bij Sporza de vraag of hij weet waarom het Ajax niet werd voor Clement. De assistent-trainer vertelt 'geen idee' te hebben. 'Philippe heeft er wel over gesproken, maar ik weet niet of dat echt heel concreet was. Zelf ben ik ervan overtuigd dat het niet het moment is om naar Ajax te gaan. Ik denk dat er daar te veel onzekerheid is, ook binnen het bestuur', antwoordt Van der Heyden.
Ajax is na het ontslag van John Heitinga op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Begin november meldde Het Laatste Nieuws dat Clement in beeld zou zijn als alternatief voor Erik ten Hag. 'Mochten Ajax en Ten Hag er niet uit geraken, is de verwachting dat de Amsterdammers overschakelen op andere alternatieven, waarvan Clement er één is', zo was destijds te lezen.
'Clement stond niet op de lijst bij Ajax'
De Amsterdamse club had naar verluidt zelfs al informatie ingewonnen bij het management van de Belgische trainer. Ten Hag heeft aangegeven niet in te willen stappen bij Ajax. Ondanks zijn afzegging is Clement ook niet benaderd door de Amsterdamse club. Volgens De Telegraaf stond de oefenmeester überhaupt niet op de lijst bij Ajax.
Tekst gaat verder onder de foto.
In Amsterdam blijft Fred Grim voorlopig nog interim-trainer, vertelde algemeen directeur Menno Geelen tijdens de aandeelhoudersvergadering van vorige week vrijdag. 'De nieuwe technisch directeur zal een statutair directeur worden. We hebben de ambitie om eerst een technisch directeur aan te stellen en met hem een nieuwe trainer aan te stellen. Dat heeft onze voorkeur.'
Clement kreeg aanbiedingen uit Japan en Midden-Oosten
Van der Heyden vertelt dat Clement uiteindelijk voor een avontuur bij Norwich City heeft gekozen met als doel om terug te keren naar de Premier League. Momenteel staat de club 23e in The Championship, het tweede niveau van Engeland. 'Er waren aanbiedingen uit Saudi-Arabië, Qatar en Japan, maar hij moet ook overtuigd zijn van het sportieve om iets neer te kunnen zetten', vertelt de assistent.
Dat Clement voor Norwich City heeft gekozen, komt onverwacht voor sommige mensen. Van der Heyden begrijpt dan ook dat mensen 'een beetje schrikken' van de keuze van Clement. 'Maar ik hoor dat hij heel goede gesprekken heeft gehad met de mensen van de club, vooral met de Amerikaanse eigenaars. Zij hebben mooie plannen op lange termijn. Dit project sprak hem aan. Wij zien wel degelijk potentieel', besluit de rechterhand van Clement.






![[Update] Ajax bevestigt: hoofdscout De Lang vertrekt bij Amsterdamse club; Ajax polst opvolger](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-05%2Fmarijn-beuker-ajax-kelvin-de-lang-6814a02fb8edd.jpg@webp)








![[Update] 'Here we go' van Romano: 'Tomiyasu tekent tot einde seizoen voor Ajax'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:200/height:113/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-12%2Ftomiyasu-arsenal-6936d50f3932c.jpg@webp)





















Plaats reactie