Telstar en Willem II houden het spannend in heenduel in play-offs om promotie/degradatie

door Jesse ter Haar 173

Telstar en Willem II houden het spannend in heenduel in play-offs om promotie/degradatie

door Jesse ter Haar 173

Laatst geüpdatet

Telstar en Willem II hebben het donderdagavond spannend gehouden in het eerste duel van een tweeluik in de strijd om promotie/degradatie naar de Eredivisie. De club uit Tilburg kwam in Velsen-Zuid op voorsprong, waarna de thuisploeg de voorsprong na rust overnam. Uiteindelijk scoorde Willem II opnieuw en eindigde het in een 2-2 gelijkspel.

Thuisploeg Telstar was de laatste tijd niet te stoppen. Van de laatste vijf wedstrijden werd er vier keer gewonnen, waarvan drie keer in de play-offs voor promotie naar de Eredivisie. Willem II kwam in de vorige ronde met alle pijn en moeite langs FC Dordrecht. Pas na strafschoppen (5-4) wisten de Tilburgers de volgende ronde te bereiken.

FT | Telstar - Willem II (2-2)

Hoewel Telstar wellicht dus de favoriet geldt in de finale van de play-offs, bleef het donderdagavond buitengewoon spannend. Het eerste wapenfeit kwam van uitploeg Willem II, waarbij Ringo Meerveld tot scoren kwam. Kyan Vaesen brak door over rechts, waarna hij de bal voor het doel wist te brengen. Bij de tweede paal dook Meerveld, die de bal enkel binnen hoefde te lopen, op.

Het duurde tot na de rust alvorens Telstar op gelijke hoogte wist te komen. Willem II-goalie Thomas Didillon-Hödl wist een inzet tegen te houden, maar de bal niet bij zich te houden. De bal viel voor de voeten van teamgenoot Runar Sigurgeirsson en daarmee wist de linksback geen raad. Op knullige wijze verdween de bal in zijn eigen doel.

Nog geen tien minuten later kwam Telstar ook op voorsprong. Sterspeler Youssef El Kachati dook plots op voor Didillon-Hödl en bleef oog-in-oog met de goalie rustig: 2-1. Daarmee was het nog niet gedaan, want Willem II bracht de spanning terug in het tweeluik om promotie/degradatie naar de Eredivisie. Emilio Kehrer, kort daarvoor ingevallen, zette goed door en wist de bal in het doel te werken voor de 2-2. Zodoende werd het verschil in het heenduel nog niet gemaakt en moet dat zondag in Tilburg gebeuren.

Artikel gaat verder onder de foto.

Telstar en Willem II houden het spannend in heenduel in play-offs om promotie/degradatie
Youssef El Kachati, de man van het seizoen bij Telstar, was donderdagavond opnieuw trefzeker. Zijn doelpunt hielp zijn ploeg echter niet aan de overwinning: 2-2.

Opstelling Telstar:

Koeman; Apau, Koswal (Turfkruier 46'), Bakker; Noslin (Hagedoorn 88'), Owusu (Overtoom 82'), Offerhaus, Rossen, Hardeveld; El Kachati (Kharchouch 82'), Kaandorp (Van Ekeris 69').

Opstelling Willem II:

Didillon; Kaygin (Sandra 71'), Behounek, St. Jago, Sigurgeirsson; Lambert, Lachkar; Doodeman (Kehrer 71'), Bosch, Meerveld; Vaesen (Sylla 87').

Doelpunten:

0-1 Ringo Meerveld (14')
1-1 Runar Sigurgeirsson (56', e.d.)
2-1 Youssef El Kachati (65')
2-2 Emilio Kehrer (81')

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.