Farioli kan Ajax-periode moeilijk begrijpen: 'Soms moet je iets accepteren en niet te veel vragen stellen'

door Gijs Teunissen 55 Bron Voetbal International

Farioli kan Ajax-periode moeilijk begrijpen: 'Soms moet je iets accepteren en niet te veel vragen stellen'

door Gijs Teunissen 55 Bron Voetbal International

Francesco Farioli kan nog maar moeilijk omschrijven waar het vorig jaar misging bij Ajax. 'Soms moet je iets accepteren en niet te veel vragen stellen', zo citeert Voetbal International de Italiaanse oefenmeester in gesprek met Portugese media. Ajax was lang op weg naar de 37ste landstitel, maar verspeelde uiteindelijk een voorsprong van negen punten.

Farioli is inmiddels trainer van FC Porto en heeft het daar knap voor elkaar. De oud-trainer van Ajax staat ongeslagen op de eerste plaats in de competitie. De oefenmeester blikt vanuit Portugal terug op zijn tijd in Amsterdam. 'Ik kwam uit een seizoen dat in mijn ogen positief verliep, maar die laatste maand... Dat vind ik moeilijk te beschrijven.'

'De pijn van wat er die laatste maand gebeurde, zal me altijd bijblijven. Ik heb veel nagedacht, geanalyseerd en gezocht naar antwoorden, maar soms moet je iets accepteren en niet te veel vragen stellen. Ik heb ervan geleerd', zo vertelt Farioli.

Tekst gaat verder onder de foto.

kenneth taylor fc groningen ajax
Ajax verspeelde de voorsprong mede door een gelijkspel in Groningen. 

Farioli ziet littekens als extra motivatie

Net zoals bij Ajax trof Farioli ook bij FC Porto een groep spelers met littekens. 'Mijn eerste woorden waren duidelijk. We bespraken de littekens die we hebben. Dat is niet iets om voor je te schamen, maar iets om bij je te dragen als herinnering, om te begrijpen dat het deel uitmaakt van het leven en van de sport. Het moet een extra motivatie zijn, de brandstof voor onze constante honger om te verbeteren.'

Farioli geeft nog een inkijkje in zijn werkwijze. 'Ik geloof in mezelf. Ik ben niet goed in emoties verbergen of een masker dragen. Mensen zien hoe ik me voel. Als iets me niet bevalt, probeer ik het eerst op een positieve manier. Is dat niet genoeg, dan zoeken we andere opties. Als je een relatie opbouwt met eerlijkheid en transparantie, waarderen spelers dat meer dan een glimlach of een klopje op de schouder.'

Farioli genoemd bij Engelse topclubs

De goede prestaties van Farioli vallen ook op in Engeland. De Italiaan werd in verband gebracht met een overstap naar Chelsea, maar bedankte daar al snel voor. Nu Ruben Amorim is ontslagen bij Manchester United wordt Farioli ook daar genoemd als eventuele opvolger. The Telegraph komt met een lange lijst opvolgers en geeft aan dat ook de oud-trainer van Ajax is besproken bij het bestuur van de Engelse grootmacht.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.