België heeft zich verzekerd van brons op het WK in Rusland. In de strijd om de derde plaats werd Engeland opzijgezet: 2-0.
In de poulefase had België ook al van Engeland gewonnen. Toen werd het in een wedstrijd van B-elftallen 1-0 voor de zuiderburen door een goal van Adjan Januzaj. De doelpuntenmaker stond zaterdag niet op het veld, maar zag vanaf de bank Thomas Meunier wel de 1-0 scoren.
Toby Alderweireld speelde in het tweede bedrijf een heldenrol van betekenis, door een bijna honderd procent doelpunt op fenomenale wijze te voorkomen. Tien minuten voor tijd zorgde Eden Hazard voor de nekslag. Kevin De Bruyne bediende de steraanvaller van Chelsea, die de 2-0 tegen de touwen werkte. Dit was ook de eindstand: 2-0.
Opstelling België: Courtois; Alderweireld, Kompany, Vertonghen; Meunier, Witsel, Tielemans, De Bruyne, Chadli; Hazard, Lukaku.
Wissels België: Vermaelen, Fellaini, Carrasco, Mignolet, Casteels, Mertens. T. Hazard, Januzaj, Dembele, Boyata, Batshuayi, Dendoncker.
Opstelling Engeland: Pickford; Stones, Maguire, Jones; Trippier, Delph, Dier, Loftus-Cheek, Rose; Kane, Sterling.
Wissels Engeland: Walker, Lingard, Henderson, Vardy, Butland, Welbeck, Cahill, Young, Rashford, Dele Alli, Alexander-Arnold, Pope.
Doelpunten:
1-0 Thomas Meunier (4')
2-0 Eden Hazard (82)