Drie amateurclubs vieren feest tijdens eerste ronde TOTO KNVB Beker

door Jesse ter Haar 15 Bron AS

Drie amateurclubs vieren feest tijdens eerste ronde TOTO KNVB Beker

door Jesse ter Haar 15 Bron AS

Laatst geüpdatet

De eerste ronde van de TOTO KNVB Beker heeft drie stunts van amateurclubs opgeleverd. GVVV, Hoogeveen en VV Katwijk mochten feestvieren na overwinningen op respectievelijk De Graafschap, FC Emmen en Vitesse, al kende ieder feestje zijn eigen aanleiding.

De eerste club die dinsdagavond wist te stunten, was GVVV. De club uit Veenendaal nam het in eigen huis op tegen De Graafschap, de club van assistent-trainer en voormalig Ajax-target Thomas Duivenvoorden. GVVV was dinsdag duidelijk te sterk en wist met 4-2 te winnen.

Later op de avond wist ook Hoogeveen vriend en vijand te verrassen. In de derby van Drenthe werd provinciegenoot FC Emmen met 1-0 aan de kant gezet. De derde stunt vond later op de avond plaats. Na de reguliere speeltijd én verlenging stond het 1-1 bij VV Katwijk - Vitesse, waarna strafschoppen uitkomst moesten bieden. De amateurclub trok aan het langste eind.

Tekst gaat verder onder de foto.

stan-van-bladeren-katwijk-vitesse-25-26
Stan van Bladeren, vijftienmaal speler van Jong Ajax, stal de show tijdens de penaltyreeks van VV Katwijk - Vitesse.

Het was niet de enige strafschoppenreeks die tijdens de eerste ronde van de TOTO KNVB Beker werd afgewerkt. FC Den Bosch en ADO Den Haag vonden eveneens geen winnaar na 90 en 120 minuten en penalty's bepaalden dat niet ADO Den Haag, maar FC Den Bosch doorging naar de tweede ronde van het bekertoernooi.

Eredivisie- en Keuken Kampioen Divisie-clubs

Vanuit de Eredivisie wisten Fortuna Sittard, PEC Zwolle en sc Heerenveen hun wedstrijden 'gewoon' te winnen. Gemert, Helmond Sport en VVV-Venlo waren de dupe. Verder wisten Keuken Kampioen Divisie-clubs TOP Oss, Roda JC en Almere City te winnen van respectievelijk HHC Hardenberg, VV Capelle en VV Sparta Nijkerk.

Programma TOTO KNVB Beker dinsdag 28 oktober

FT | FC Den Bosch - ADO Den Haag (3-3, 5-3 na strafschoppen)
FT | Gemert - Fortuna Sittard (0-1)

FT | GVVV - De Graafschap (4-2)
FT | HHC Hardenberg - TOP Oss (0-2)
FT | Helmond Sport - PEC Zwolle (1-4)
FT | Hoogeveen - FC Emmen (1-0)
FT | VV Capelle - Roda JC (1-5)
FT | VV Katwijk - Vitesse (1-1, 4-3 na strafschoppen)
FT | VV Sparta Nijkerk - Almere City (0-2)

FT | VVV-Venlo - sc Heerenveen (0-3)

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.