Buitenland: Blind met Girona op bezoek bij Atlético Madrid, Henderson en Veltman strijden om Europees voetbal

door Ajax Showtime 18 Bron AS

Buitenland: Blind met Girona op bezoek bij Atlético Madrid, Henderson en Veltman strijden om Europees voetbal

door Ajax Showtime 18 Bron AS

Laatst geüpdatet

Het seizoen nadert zijn einde en dus gaan de beslissingen in de buitenlandse competities vallen. De spanning voor de oud-spelers van Ajax neemt toe in competities als de Premier League, La Liga, de Bundesliga, de Serie A en de Ligue 1. Volg hun verrichtingen dit weekeinde hier en praat mee!

Bestel nu het nieuwe derde tenue van Ajax!

Zondag 17 mei 

FC Barcelona werd vorig weekend kampioen in Spanje en komt zondag in actie tijdens de voorlaatste speelronde. De ploeg van Frenkie de Jong neemt het thuis op tegen Real Betis en Antony. Girona, de club van Daley Blind en de geblesseerde Donny van de Beek, gaat in de strijd om degradatie op bezoek bij Atlético Madrid.

Osasuna speelt een thuiswedstrijd tegen RCD Espanyol. Mogelijk komt Raúl Moro in actie voor de thuisploeg. Villarreal van Georges Mikautadze gaat op bezoek bij Rayo Vallecano. Verder staat er voor Sevilla een mooi duel op het programma: de ploeg van Nemanja Gudelj speelt thuis tegen Real Madrid.

Juventus komt in Italië op eigen veld in actie tegen Fiorentina. Francisco Conceição kan in actie komen voor De Oude Dame, terwijl Arek Milik nog geblesseerd is. Bij de bezoekers zit Juventus-huurling Daniele Rugani waarschijnlijk bij de selectie. Napoli en David Neres gaan op bezoek bij PISA.

AS Roma en Lazio spelen in de Italiaanse hoofdstad een derby tegen elkaar. Het is tevens een ontmoeting tussen Devyne Rensch en Kenneth Taylor. Kampioen Internazionale, dat getraind wordt door Cristian Chivu, wacht een thuisduel met Hellas Verona. Mitchel Bakker speelt met Atalanta thuis tegen Bologna, terwijl Jurgen Ekkelenkamp met Udinese thuis in actie komt tegen Cremonese.

Olympique Lyon maakt nog altijd kans op Champions League-voetbal in de Ligue 1. De ploeg van Nicolás Tagliafico speelt een thuiswedstrijd tegen RC Lens. Olympique Marseille, de club van Gerónimo Rulli, is ook nog in de race om Europees voetbal en neemt het op eigen veld op tegen Stade Rennes. Branco van den Boomen en Angers gaan op bezoek bij Stade Brest.

Manchester United, met Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez en de geblesseerde Matthijs de Ligt onder contract, speelt op Old Trafford een thuisduel met het Nottingham Forest van Lorenzo Lucca. Jordan Henderson neemt het met Brentford op tegen Crystal Palace en Borna Sosa.

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Jordan Henderson Brentford
Jordan Henderson staat achtste met Brentford. Die plek geeft uiteindelijk recht op Conference League-voetbal. 

Brian Brobbey gaat met Sunderland op bezoek bij Everton. Bertrand Traoré mist dat duel vanwege een knieblessure. Joël Veltman speelt met Brighton & Hove Albion een uitwedstrijd tegen Leeds United. The Seagulls staan zevende en hopen zich te kwalificeren voor de Europa League. Ook Fulham komt in actie: de Londense club gaat met Calvin Bassey en Kenny Tete op bezoek bij Wolverhampton Wanderers.

Galatasaray is al kampioen in Turkije, maar komt nog een keer in actie in de Süper Lig. De club van Davinson Sánchez en Noa Lang gaat op bezoek bij Kasimpasa. Fenerbahçe en Edson Álvarez spelen een thuisduel met Eyupsor, terwijl het Trabzonspor van André Onana een ontmoeting met Genclerbirligi op het programma heeft. Verder staan Stefano Denswil (Kayserispor) en Riechedly Bazoer (Konyaspor) tegenover elkaar.

Al-Ittihad speelt in Saudi-Arabië een uitwedstrijd tegen Al-Shabab. Het is nog maar de vraag of Steven Bergwijn in actie komt, want de aanvaller viel in het laatste duel uit met een blessure. In de 2. Bundesliga speelt Christian Rasmussen een cruciaal laatste competitieduel met Fortuna Düsseldorf op bezoek bij Greuther Fürth. Deyovaisio Zeefuik gaat met Hertha BSC op bezoek bij Arminia Bielefeld.

Kjell Scherpen is met Union Saint-Gilloise de nummer twee van België. De club heeft één punt achterstand op koploper Club Brugge. Beide teams staan in Brugge tegenover elkaar. In de nacht van zaterdag op zondag kwam Gaston Ávila met Rosario Central in actie in Argentinië. De mandekker verloor met 1-0 van River Plate.

Brøndby IF, de club van Sean Klaiber en Benjamin Tahirovic, gaat in Denemarken op bezoek bij FC Midtjylland. Ook in Griekenland wordt er gevoetbald: Razvan Marin en AEK Athene spelen op eigen veld tegen Olympiakos, terwijl het PAOK Saloniki van Jorge Sánchez op bezoek gaat bij Panathinaikos.

Zaterdag 16 mei

Jorrel Hato ging zaterdagmiddag met Chelsea voor de winst in de FA Cup-finale tegen Manchester City. Hoewel Hato in de basis begon als centrale verdediger, kwam de winst er niet. Manchester City won het Engelse bekertoernooi door met 0-1 te sterk te zijn voor de Londenaren.

Het FC Porto van Francesco Farioli sloot een succesvol seizoen af met een competitiewedstrijd tegen Santa Clara. Die wedstrijd werd met 1-0 gewonnen. Florian Grillitsch ging met SC Braga voor de volle buit tegen Estrela. Die volle buit werd niet gepakt, want het duel eindigde in een 2-2 gelijkspel. Grillitsch behoorde niet tot de wedstrijdselectie van SC Braga.

Tekst gaat verder onder de foto.

Ajax Showtime Farioli FC Porto
Het FC Porto van Francesco Farioli sloot zaterdagmiddag het seizoen af tegen Santa Clara. Er werd met 1-0 gewonnen.

In de Duitse Bundesliga werden er zaterdagmiddag op hetzelfde moment negen duels gespeeld. Rasmus Kristensen kwam met Eintracht Frankfurt in actie tegen VfB Stuttgart. De Deen stond in de basis en speelde met 2-2 gelijk tegen de tegenstander van dienst. Maximilian Wöber speelde met Werder Bremen tegen Borussia Dortmund. De Oostenrijker kwam zelf niet in actie en hij zag zijn team met 0-2 onderuit gaan.

Christian Eriksen ging met VfL Wolfsburg op bezoek bij St. Pauli. De Deen was van waarde door een assist te leveren tijdens de 1-3 zege. Mede door diezelfde zege ontliep VfL Wolfsbrug directe degradatie. Wel moet het nog play-offs om lijfsbehoud spelen. Diant Ramaj hoopte met FC Heidenheim directe degradatie te ontlopen tegen FSV Mainz, maar dat lukte niet. Ramaj was wisselspeler en zag zijn team met 0-2 verliezen. Hierdoor eindigde zijn team zeventiende in de Bundesliga.

Vrijdag 15 mei

De Premier League trapte op vrijdagavond al af met een aantrekkelijk affiche. Het Liverpool van Ryan Gravenberch ging namelijk op bezoek bij Aston Villa en dat betekende een ontmoeting tussen de nummers vier en vijf van de Engelse competitie.

Beide ploegen stonden na 36 wedstrijden op een puntentotaal van 59, waardoor de winnaar van vrijdagavond goede zaken zou doen in de strijd om de vierde plek in de Premier League. Het was Aston Villa dat, ondanks een basisplaats voor Gravenberch bij Liverpool, dat met de zege aan de haal ging: 4-2.

Dan de Süper Lig, de hoogste divisie van Turkije. Besiktas ging op bezoek bij Rizespor en dat betekende dat Vaclav Cerny, buitenspeler van eerstgenoemde club, mocht hopen op speelminuten. Het betrof de laatste speelronde en Besiktas was als nummer vier van de competitie eigenlijk al uitgespeeld. Cerny begon op de bank, viel na rust in en bepaalde uiteindelijk de eindstand op 2-2.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.