[Update] 'Ajax heeft nu echt beet: Míchel heeft contract als Ajax-trainer ondertekend'

door Bart Veenstra 806 Bron Fabrizio Romano; De Telegraaf

[Update] 'Ajax heeft nu echt beet: Míchel heeft contract als Ajax-trainer ondertekend'

door Bart Veenstra 806 Bron Fabrizio Romano; De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Míchel zal op zeer korte termijn zijn contract ondertekenen als nieuwe trainer van Ajax. Dat meldt onder meer de Italiaanse transferexpert Fabrizio Romano. Volgens de verslaggever is er een overeenkomst gesloten tussen club en trainer. De voormalig oefenmeester van Girona zou al maandenlang de eerste keuze van Ajax zijn geweest, zo schrijft hij. De Telegraaf meldt inmiddels ook dat er op hoofdlijnen een akkoord is bereikt.

Bestel nu het nieuwe derde tenue van Ajax!

Dat Míchel de nieuwe trainer van Ajax zou worden, hing al langere tijd in de lucht. De inmiddels voormalig trainer van Girona wordt al maandenlang aan de Amsterdamse club gelinkt en nu lijkt de kogel dan echt door de kerk. Volgens De Telegraaf tekent Míchel een contract tot de zomer van 2028 bij Ajax.

De Telegraaf schrijft dat de komende dagen wordt gebruikt om alle afspraken op papier te zetten, waarna de komst van Míchel officieel kan worden aangekondigd. 'Met de coach, die bij Girona een contract heeft dat 30 juni afloopt, haalt Jordi Cruijff een van zijn droomkandidaten binnen. Op het verlanglijstje van de technisch directeur stonden verder de namen van Pep Guardiola, Peter Bosz en Arne Slot, maar zij bleken om diverse redenen niet haalbaar.'

Míchel was in de afgelopen jaren trainer van Girona. Met die club promoveerde hij eerder vanuit de Segunda Division naar de Primera Division. In het tweede seizoen op het hoogste Spaanse niveau - 2023/24 - deed Míchel met Girona lange tijd mee om de titel. Zo werd FC Barcelona dat seizoen tweemaal verslagen. Uiteindelijk eindigde Girona dat seizoen op een derde plaats en daarmee werd een Champions League-ticket veroverd.

Tekst gaat verder onder het X-bericht.

Juist in die periode werd er al aan Míchel getrokken. Hij werd zelfs genoemd als mogelijke opvolger van Pep Guardiola bij Manchester City. In de seizoenen daarna had Girona het moeilijker. Dit kwam mede doordat veel sterkhouders waren vertrokken. Waar Girona zich in het seizoen 2024/25 nog wist te handhaven, lukte dat in het seizoen 2025/26 niet. Zodoende moest Míchel zijn periode bij Girona afsluiten met degradatie.

Het contract van Míchel bij Girona loopt officieel na deze maand af, al is het al honderd procent zeker dat hij vertrekt bij de Catalaanse club. Zodoende hoeft Ajax geen transfersom te betalen om de trainer over te nemen van Girona.

Tekst gaat verder onder het X-bericht.

Op de website van De Telegraaf valt verder nog te lezen dat Cruijff waarde hecht aan continuïteit nu Ajax vanaf de grond moet worden opgebouwd. 'Met Míchel denkt de technisch directeur een zelfde twee-eenheid te kunnen vormen als Marco Overmars en Erik ten Hag waren. Cruijffs vertrouweling Joël Lara vervult als hoofdscout de rol die Henk Veldmate in het tijdperk-Overmars had.'

'En Siem de Jong en Daniël de Ridder zijn Cruijffs rechterhand, zoals Gerry Hamstra (en later Klaas-Jan Huntelaar) die van de toenmalige td waren', wordt geschreven. 'Met de kritische technisch commissaris Edo Ophof heeft Cruijff een hotline. Net als eerder Francesco Farioli deed, neemt Míchel zijn eigen staf mee. Ajax zal ook een eigen assistent toevoegen.'

Onduidelijkheid over toekomst Óscar García

Bij Ajax wordt Míchel de opvolger van Óscar García. Zijn landgenoot was de laatste fase van het seizoen de interim-trainer van Ajax, maar al snel werd duidelijk dat García niet de hoofdtrainer van Ajax zou blijven. García heeft bij Ajax nog een contract tot medio 2027, maar de vraag is of hij actief blijft bij de Amsterdamse club.

García werd eerder aangesteld als trainer van Jong Ajax, maar al na enkele weken maakte hij promotie naar het eerste elftal. Of hij het ziet zitten om nu een stap terug te doen, valt te betwijfelen. Op zijn laatste persconferentie liet hij in het midden of hij zou willen terugkeren bij Jong Ajax.

Ajax is alweer toe aan zijn tiende trainer sinds het vertrek van Erik ten Hag vier jaar geleden. In de afgelopen jaren waren Alfred Schreuder, John Heitinga, Maurice Steijn, Hedwiges Maduro, John van 't Schip, Francesco Farioli, John Heitinga, Fred Grim en García trainer van de Amsterdamse club.

Update - 14.30 uur (2 juni 2026) - 'Ajax heeft nu echt beet: Míchel heeft contract als Ajax-trainer ondertekend'

Ajax heeft nu echt beet: Míchel heeft zijn contract als trainer van Ajax ondertekend. Dat meldt Fabrizio Romano dinsdagmiddag. Het wachten is nu op de officiële bevestiging vanuit Ajax. De verwachting is dat de Spaanse trainer gaat tekenen tot de zomer van 2028.

Poll: Hoe sta jij tegenover de aanstaande komst van Michel?
0%
0%
0%
Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.